Na Žitnom ostrove sme neudržali vedenie

2017-04-22 20:02:15

Prvoligoví futbalisti michalovského MFK Zemplín prehrali v "domácom" zápase na trávniku Dunajskej Stredy s DAC tesne 1:2, keď neudržali polčasové vedenie 1:0. Zverenci trénera Antona Šoltisa prišli o bod v 94. minúte, kedy tím zo Žitného ostrova rozhodol o svojom triumfe.

Dunajskostredskí fanúšikovia opäť vytvorili na štadióne výbornú kulisu a počas nej boli v prvom polčase o niečo aktívnejší hráči DAC, ktorí sa už v 3. minúte dostali na dostrel michalovskej svätyne, ale Vida z ťažkého uhla zakončil len do bočnej siete. Potom sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami, na oboch stranách bolo dosť nepresností. V 26. minúte nebezpečne vystrelil Šafranko, Macej jeho pokus vyrazil na roh. Po ňom skvele zasiahol aj pri hlavičke Šatku. Tesne po uplynutí polhodiny hry vyšiel Michalovčanom rýchly brejk, Žofčák poslal do úniku Kushtu, ktorý krížnou strelou poslal MFK Zemplín do vedenia. Odpoveďou DAC bola strela Šafranka spoza obrancu, s ktorou však nemal Macej veľké problémy. A keď český gólman v 41. minúte poľahky chytil aj Pačindovu strelu, odchádzali tímy do kabín za stavu 1:0 pre Michalovce.

V druhom polčase už mali jasne navrch hráči Dunajskej Stredy, ktorí zatlačili na Michalovčanov na ich polovicu. Už v 48. minúte sa dočkali vyrovnania, keď po Davisovom centri vrátil loptu pred bránu Živkovič a Šafranko zblízka rozvlnil sieť - 1:1. O sedem minút neskôr Davis zahral rohový kop a Ljubičič hlavou namieril do brvna. Žrď zvonila v 71. minúte aj na druhej strane, keď ľavačkou pálil striedajúci Danko. Zakrátko nato po rohu toho istého hráča musel zasahovať brankár Slávik. Tlak DAC v záverečnej desaťminútovke ešte zmohutnel, ale Zemplínčania odolávali. Keď sa už zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, odcentroval už pár sekúnd po uplynutí trojminútového nadstaveného času Sarr do michalovského pokutového územia, kde sa hlavou presadil Davis a strelil víťazný gól DAC...

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)

Góly: 31. Kushta - 48. P. Šafranko, 90+. Davis

ŽK: 50. Kavka, 68. Sipľak - 88. Ljubičič

Rozhodovali: Kráľovič - Tomčík, Jankovič; 4288 divákov

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Vajs (57. M. Regáli), Kavka, Sipľak, Qose - Grič - I. Žofčák (79. T. Sedlák), F. Serečin (59. S. Danko), Dimitriadis, M. Koscelník - Kushta

FC DAC 1904: M. Slávik - Živkovič, Šatka, Kocsis, Davis – Ljubičič - Vida (71. Sarr), B. Ľupták (87. Kontár), Aluku, Pačinda (54. J. Brašeň) - P. Šafranko

*hralo sa v Dunajskej Strede

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Odchádzame smutní. Škoda toho záveru, ale počas celého zápasu sme sa ťažko dostávali do ofenzívy. Súper v domácom prostredí ukázal svoju kvalitu a bolo to vidieť. My sme ťažko podržali loptu. Škoda inkasovaného gólu na 1:1. K súperovi sa priklonilo šťastie, my sme to v závere neustáli."

Csaba László, tréner DAC Dun. Streda: "Myslím si, že to bol dobrý zápas, jeden z najlepších, ktorý sme tu v Dunajskej Strede na novom štadióne videli. Môžeme rozprávať o malom zázraku, keďže sme dali gól v poslednej sekunde. Nezostáva mi nič iné, len gratulovať. Jednak môjmu tímu za tento výsledok, ale aj súperovi."