Pod Čebraťom dvojgólová porážka

2017-04-26 20:09:18

Druhú prehru v priebehu piatich dní zaknihovali prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Po porážke v Dunajskej Strede v stredu večer vyšli naprázdno aj v Ružomberku, kde prehrali 1:3. Jediný presný zásah Zemplínčanov zaznamenal v závere duelu Filip Serečin.

Úvodná štvrťhodina stretnutia bola obojstranne opatrná a diváci takmer žiadny vzruch pred bránami nevideli. Jediný strelecký pokus zaznamenal v 14. minúte Koscelník, ale namieril veľmi nepresne. O štyri minúty neskôr mali Michalovčania veľkú šancu na skórovanie. Po ľavej strane potiahol útok Žofčák, odcentroval do šestnástky, odkiaľ sa lopta odrazila k Serečinovi a jeho strelu chytil na bránkovej čiare Macík. O ďalšie štyri minúty mali tutovku aj domáci, keď sa po uličke Gála-Andrezlyho ocitol zoči-voči Macejovi Faško, ale gólman žlto-modrých výborne zasiahol pravou nohou. Potom spoza šestnástky vystrelil Mareš a jeho pokus lízol brvno. V 32. minúte však už tento hráč prekonal Maceja, keď zužitkoval prihrávku P. Masla z pravej strany a poslal Ružomberok do vedenia. Zanedlho sa domáci tešili druhýkrát, po nakrátko rozohranom priamom kope skončila tečovaná strela Ďubeka v sieti bezmocného Maceja - 2:0.

Hneď na začiatku druhého dejstva pohrozil strelou Nagy, ale bránu netrafil. Liptáci však v 54. minúte zásluhou Mareša zvýšili svoje vedenie už na 3:0. V ďalšom priebehu hry sa o slovo viac prihlásili aj Michalovčania, ktorí napriek nepriaznivému skóre neskladali zbrane. Už v 56. minúte mohol znížiť Regáli, jeho strelu k bližšej žrdi spoza brániaceho hráča však chytil Macík. Ďalšiu dobrú šancu na skorigovanie mal Kushta, ktorý namieril tesne vedľa ľavej žrde. Potom si so zakončeniami Serečina a Koscelníka poradil spoľahlivý Macík, ale v 81. minúte už na ďalšie zakončenie Serečina nemal žiadny nárok - 3:1. Zemplínčania ešte cítili šancu, loptu mali častejšie vo svojej moci ako domáci, no druhý gól sa im už nepodarilo vsietiť, hoci ešte gólmana Liptákov zamestnali nepríjemnými strelami Grič a Bragin.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 32. a 54. Mareš, 37. Ďubek - 81. F. Serečin

Rozhodovali: Michlian - Bobko, Súkeníková; 1223 divákov

MFK: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Š. Kupec – M. Nagy (78. D. Takáč), Faško - E. Daniel (74. Lačný), Ďubek (67. Gerát), Gál-Andrezly - Mareš

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - M. Kolesár, Kavka (33. M. Regáli), Sipľak, M. Koscelník - Grič, Qose - F. Serečin, Dimitriadis, I. Žofčák (46. Vajs) - Kushta (75. Bragin)

Hlasy trénerov:

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Michalovce sú nepríjemný súper, majú šikovných futbalistov, ktorí si rozumejú s loptou. Boli sme pripravení na to, že loptu neodovzdávajú zadarmo. Zápas sme mali v našej réžii, čo sme potvrdili aj gólmi. Do stavu 3:0 to bolo absolútne pod kontrolou. Potom zbytočne prišli ľahké straty lopty, zrazu nám chýbal pokoj na kopačkách s súper sa ešte viac dostal do hry a ohrozoval našu bránu."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Na poslednú chvíľu nám vypadli dvaja hráči zo základnej zostavy, napriek tomu sme chceli odohrať dobrý zápas. Škoda prvého gólu, došlo tam k nedorozumeniu. Hneď na to sme dostali druhý gól, čo nás trošku položilo. Cez prestávku sme si povedali, že ešte skúsime zápas zdramatizovať. Urobili sme ale ľahkú chybu pred tretím gólom. Ku cti chlapcom slúži, že po strelenom góle sme súpera pritlačili, mali sme tam ešte tri príležitosti na skórovanie. V takýchto stretnutiach sa naši chlapci posúvajú ďalej."