Na pôde majstra najtesnejšia porážka

2017-05-06 20:01:09

Ani do tretice v tejto sezóne futbalisti MFK Zemplín Michalovce na nového majstra zo Žiliny nestačili. Tentoraz na jeho trávniku v pozícii domáceho mužstva prehrali Zemplínčania po sympatickom výkone najtesnejším rozdielom 0:1, keď rozhodujúci gól inkasovali šesť minút pred koncom stretnutia.

Novopečený šampión Fortuna ligy na svojom trávniku od začiatku dobíjal bránu Michaloviec, ktoré však pozorne bránili. V úvodnej 20-minútovke nemali "šošoni" žiadnu veľkú šancu, až v 21. minúte musel Kira zasahovať pri hlavičke Mráza. O tri minúty neskôr sa do sľubnej príležitosti dostal Hlohovský, jeho zblokovaná strela však išla vedľa. Tesne pred uplynutím polhodiny hry vystrčili "rožky" aj Zemplínčania, keď sa k zakončeniu z dobrej pozície dostal Šimčák, no vypálil vysoko nad. Potom mal veľkú šancu Exmichalovčan a súčasný kapitán MŠK Škvarka, ktorý po Mazáňovom centri z prvej zakončil tesne vedľa pravej žrde. V 34. minúte po Káčerovej uličke neuspel ani Mráz, proti nemu skvele zasiahol Kira. A keď sa neujala ani strela Serečina, skončil sa prvý polčas bezgólovou remízou.

Hráčov po nástupe do druhého polčasu "privítal" hustý lejak, avšak naďalej mali prevahu "domáci" Žilinčania. V úvodnej desaťminútovke dvakrát pohrozil krajný bek Mabouka, ale z jeho útočných výpadov Žilina nič nevyťažila. Ďalší vzruch pred bránou MFK Zemplín prišiel až v 64. minúte, kedy po Špalekovom centri chytil hlavičku Otubanja Kira. "Šoltisovci" po zmene strán tiež niekoľkokrát pohrozili, v krátkom časovom slede zahrávali až tri rohové kopy, ale skórovať sa im nepodarilo. Mužstvo spod Dubňa naďalej búšilo do Michalovčanov a v 82. minúte Hlohovský v tutovke stroskotal na Kirovi. O dve minúty na to sa však Žilinčania už dočkali vytúženého gólu, o ktorý sa postarali dvaja striedajúci hráči - Otubanjovu strelu Kira neudržal a pohotový Sheidaev ju dokopol do siete. V závere sa ešte snažili Michalovce vyrovnať, po rohu Leška mal veľmi dobrú príležitosť Sipľak, ale jeho hlavička skončila len na hornej sieti.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 84. Sheidaev

Rozhodovali: A. Somoláni - Galo, Borsányi; 1436 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - M. Kolesár, Qose, Sipľak, Šimčák - Grič - F. Serečin (67. Vajs), Turík (88. Bellás), Dimitriadis, M. Regáli (74. A. Leško) - Kushta

MŠK: Mandous - Mabouka, Kaša, Králik, Mazáň - Diaz (74. Sheidaev) - Káčer (80. Pečovský), Škvarka - Špalek, S. Mráz (61. Otubanjo), F. Hlohovský

*hralo sa v Žiline

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Po zmenách v zostave sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany. Vedeli sme, že súperovi nemôžeme dať veľa priestoru za našou obranou a darilo sa nám to. Chlapcom môžem iba poďakovať, odovzdali sa pre tím, makali. Škoda jednej chybičky, kedy sme to neustáli a niektorých protiútokov, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Musíme sa zlepšiť v ofenzíve, aby sme mohli konkurovať mužstvám v lige viac."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Vážime si víťazstvo, ktoré sa zrodilo po sympatickom výkone oboch mužstiev. Mali sme v pláne dostať do hry Mazáňa, Otubanja a Pečovského, čo sa nám dokonale podarilo. Zápas mal slušné tempo a intenzitu, snahu hrať mali oba tímy. Chýbal nám zabijácky inštinkt v ofenzíve a viac akcií, ktoré by sme premenili na gól. som rád, že aspoň hŕstka ľudí nás potešila, ale nie je to adekvátna návšteva tomu, čo chalani predvádzajú, nie je to adekvátna návšteva tomu, čo klub robí pre nich. Mrzí nás slabá podpora fanúšikov a som presvedčený, že keby sme hrali v Michalovciach, príde tam 4-tisíc nadšených divákov, ktorí vidia majstrovskú Žilinu. Vieme ovplyvniť iba našu hru a nasadenie, ostatné nie. Oceňujem prístup Michaloviec, ktoré v situácii, keď sa nevypadáva, hrajú aspoň futbal, futbal s mladými hráčmi, futbal konštruktívny, nekopú a zameriavajú sa čisto na hru ako takú a vedia, čo chcú."

12 logo Spartak Myjava  (odstúpené) 0 0 0 0 0 : 0 0 0

Sobota 13. mája o 19.00 hod.: Trnava - Michalovce (31. kolo)

Sobota 27. mája o 17.30 hod.: Michalovce - Slovan Bratislava (33. kolo, hrá sa na Pasienkoch)