V rozlúčke prehra na Pasienkoch

2017-05-27 18:38:46

Futbalisti Michaloviec neuspeli v záverečnom prvoligovom stretnutí tejto sezóny, keď na Pasienkoch podľahli bratislavskému Slovanu 1:3. Posledný gól Zemplínčanov v druhej fortunaligovej sezóne, v ktorej mužstvo obsadilo ôsme miesto, zaznamenal Martin Koscelník.

Ani jednému tímu už v tomto zápase o nič nešlo, oba sa v tabuľke už nemohli posunúť, takže hráči mohli hrať uvoľnene. Úvodné minúty boli len také oťukávacie z oboch strán, prvú prácu mal brankár až v 11. minúte, aj to Kirovi hlavička Antáleka žiadne problémy nenarobila. Michalovčania odpovedali v 18. minúte Žofčákom, ktorý z priameho kopu len tesne minul Greifovu svätyňu. O päť minút neskôr to skúšal aj Serečin, ale namieril iba do stredu brány. V 26. minúte sa zrodil prvý gólový moment duelu, ktorý bol veľmi kuriózny - Kira nastrelil pri napádaní Soumaha, ktorý poľahky skóroval. Po polhodine hry to opäť skúšal strelou Serečin, ale opäť nevyzrel na Greifa. Tesne pred odchodom do kabín pohrozili belasí, po rohu Damnjanoviča nebezpečne zakončil vedľa brány Saláta.

Aj po zmene strán pokračoval vyrovnaný futbal, žlto-modrí neboli odovzdaným súperom a v 56. minúte sa im dokonca podarilo vyrovnať, keď Šimčákovu prihrávku do "malého vápna" dotlačil do siete Koscelník - 1:1. O niekoľko minút potom unikol stredom obrany Soumah, Kira ho v šestnástke zastavil nedovolene a rozhodca Fajčík, pre ktorého to bol posledný zápas na prvoligovej úrovni, nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil sám faulovaný, ale veľkú príležitosť nevyužil, lebo Kira ho skvele vychytal. O dve minúty však Soumah svoje zaváhanie odčinil, keď so šťastím  skončila jeho tečovaná strela v sieti. V 78. minúte sa vicemajstrovi podarilo skórovať aj tretíkrát, po rohu sa presadil Saláta. V záverečnej desaťminútovke sa ešte snažil znížiť Serečin, no opäť vystrelil len do brankára.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1)

Góly: 56. M. Koscelník - 26. a 70. Soumah, 78. Saláta

ŽK: 45. Sipľak, 68. M. Kira - 36. Saláta, 87. Rundič

Rozhodovali: Fajčík - Lieskovský, Žákech; 604 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - M. Koscelník, S. Danko (72. Turík), F. Serečin, I. Žofčák (72. Dimitriadis) - M. Regáli (14. Kushta)

ŠK SLOVAN: Greif - Antálek, Saláta, Rundič, F. Kubík - M. Rigo (58. F. Ďuriš), Kóňa (81. Mašulovič) - P. Pinte, Damnjanovič, Šefčík (72. Cleber) - Soumah

*hralo sa na Pasienkoch v Bratislave

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, aj keď mu chýbali niektorí hráči. Podarilo sa nám vyrovnať, ale potom sme trochu zložito riešili posledné fázy nášho útoku. Boli sme trochu zrbklí a nie veľmi kvalitní. Naopak, Slovan preukázal svoje kvality a zaslúžene zvíťazil."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Niektorí hráči už mali v hlave koniec sezóny, niektorí dostali dovolenky, niektorí si plnia reprezentačné povinnosti. Sezónu sme však chceli ukončiť víťazstvom, čo sa nám podarilo, aj keď súper vyrovnal po našom prvom góle. Dali sme šancu niektorým mladším hráčom, svoju ligovú premiéru mal Mašulovič. Čakajú nás dovolenky a potom ťažká práce pred nasledujúcou sezónou. Musíme urobiť veľa, aby sme posunuli Slovan vyššie."