V pohári na úvod na stredné Slovensko

2017-07-11 21:09:10

V sídle Slovenského futbalového zväzu v Bratislave sa v utorok 11. júla popoludní uskutočnil žreb úvodných dvoch kôl najvyššej pohárovej súťaže, ktorá už niekoľko rokov nesie názov Slovnaft Cup. Tento rok sa do nej prihlásil rekordný počet tímov - až 210. Obhajcom prvenstva je bratislavský Slovan. Súboje 1. kola sú na programe 22. a 23. júla, zápasy 2. kola sa odohrajú 9. augusta.

Michalovskí futbalisti majú ako prvoligista v úvodnom kole voľno, pohárovú púť odštartujú až v tom druhom. Ich súperom v ňom bude víťaz stretnutia Bacúch - Medzibrod. Obe dedinky ležia v Banskobystrickom kraji, preto je isté, že Zemplínčania pocestujú na stredné Slovensko.

FK 09 Bacúch je klub sídliaci v obci v okrese Brezno a účinkuje v piatej lige skupine C riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom (SsFZ). TJ Sokol Medzibrod sídli v dedinke v Banskobystrickom okrese. Klub pôsobí vo štvrtej lige skupine Juh, ktorá takisto spadá pod SsFZ. S týmto protivníkom už žlto-modrí majú skúsenosti, pred dvoma rokmi na neho narazili takisto v 2. kole pohára. Na jeho pôde vtedy zvíťazili najtesnejším rozdielom 2:1.