Cieľom potvrdiť body získané v Trenčíne

2017-08-26 09:39:21

Povzbudení víťazstvom z Trenčína nastúpia dnes o 19. hodine na svojom trávniku futbalisti prvoligových Michaloviec. Tri body spod hradu Matúša Čáka budú chcieť potvrdiť v súboji proti nepríjemným Zlatým Moravciam-Vrábľom. Zemplínčania v lige doma už nevyhrali poriadne dlho, naposledy ešte 5. novembra minulého roku, a to práve na FC ViOn, ktorý vyprášili 5:1. Nuž, je načase pred vlastným obecenstvom zabodovať opäť!

Dá si darček k narodeninám?

Nálada v michalovskej kabíne po výhre nad Trenčanmi sa hneď zlepšila. „Konečne sme vyhrali a skórovali. Predsa len sa lepšie trénuje, keď zaknihujete dobrý výsledok,“ skonštatoval Milan Šimčák, ľavý obranca MFK Zemplín, ktorý však na pôde AS nastúpil na novej pozícii. „Hral som trošku vyššie. Zo začiatku som sa trošku hľadal, ale rýchlo som si zvykol, veď na svojej ľavej strane som zostal. Podarilo sa mi prihrať aj na úvodný gól, čo ma takisto veľmi potešilo,“ pokračoval. Hráč s číslom 2 na drese oslávil v stredu 22. narodeniny. Dá si k nim gólový darček? „Nebol by som proti. Keď už sme pri tých dvojkách, najlepšie by boli dva góly. Ale nie, nemusím skórovať ja, poteší ma predovšetkým zisk troch bodov,“ usmial sa rodák z Košíc.

Chcú to napraviť

Prvý tohtosezónny pokus bodovať na svojom štadióne Michalovčanom nevyšiel, keď podľahli v derby Prešovu 0:1. „Teraz chceme to zaváhanie napraviť a ukázať divákom, že futbal hrať vieme. Súboj s Tatranom nám nevyšiel. Dúfam, že dnes sa strelecky presadíme a všetky tri body už zostanú doma,“ hovoril Šimčák. Pri Laborci sa dnes predstavia Zlaté Moravce, ktoré majú na svojom konte už 9 bodov. Všetky získali na domácom ihrisku, vonku zatiaľ v oboch prípadoch vyšli bodovo naprázdno (na Slovane a v Nitre). „FC ViOn bude teraz iný súper ako v minulom ročníku, jeho káder sa obmenil. Uvidíme, s akou taktikou na nás jeho hráči vyrukujú, ale počul som, že stále sa snažia hrať futbal. To môže sľubovať kvalitný zápas,“ uzavrel ľavonohý futbalista.

Zdroj: denník Korzár