V derby domáca prehra tímu U19

2017-09-27 18:10:30

V stredu popoludní nastúpili michalovskí starší dorastenci na domácej pôde na dohrávané stretnutie 4. kola najvyššej súťaže kategórie U19. Na hlavnom ihrisku sa im do cesty postavil prešovský Tatran. Vo východniarskom derby napokon všetky tri body putovali do metropoly Šariša, pretože bielo-zelení triumfovali pri Laborci hokejovým výsledkom 4:3 (2:0). Zverenci trénera Ladislava Šimča tak naďalej uzatvárajú prvoligovú tabuľku a stále čakajú na prvý triumf.

V príjemnom počasí mali lepší vstup do zápasu hostia, ktorí potrestali dve chyby Michalovčanov a už v 24. minúte viedli o dva góly. A keď v úvode druhého dejstva zvýšil už na 3:0 pre Tatran Kočiško, s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Tí však nezložili zbrane a po zásahoch Bednára a Špaka sa vrátili do zápasu. Prešovčania však opäť ušli na dvojgólový rozdiel, ale iskierku nádeje ešte vykresal päť minút pred koncom striedajúci Princz. Hostia si však už tesný náskok postrážili a odišli s plným bodovým úlovkom.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 3:4 (0:2)

Góly: 57. M. Bednár, 64. D. Špak, 85. Princz - 21. Slebodník, 24. Roman Tomko, 51. Kočiško, 77. M. Kraľovič

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb - Vojtovič, M. Bednár, D. Špak, Lašík (46. Bach) - M. Vojtko - D. Saxa, M. Begala (80. Princz), R. Takáč, Štedl (46. Trusa) - M. Dzurjo

Sobota 30. septembra o 11.00 hod.: Trenčín - Michalovce (9. kolo)

Sobota 7. októbra o 11.00 hod.: Michalovce - Trnava (10. kolo)

Sobota 14. októbra o 11.00 hod.: Bardejov - Michalovce (11. kolo)