S Prešovom opäť najtesnejšia prehra

2017-11-03 22:04:19

Michalovskí futbalisti ťahali vo východoslovenskom derby s Prešovom za kratší koniec. V súboji 15. kola Fortuna ligy neuspeli na popradskom trávniku, kde svoje domáce stretnutia hrávajú Šarišania, po výsledku 0:1. Jediný gól zápasu zaznamenal krátko po zmene strán stopér Tatrana Martin Luberda.

Derby, ktoré prilákalo na tribúny NTC Poprad len niečo cez dvesto divákov, úrovňou nenadchlo. Michalovčania boli futbalovejším tímom, ale vpredu nedokázali nič vymyslieť. V 11. minúte podbehol Šimčákov center prešovský gólman Slančík, ale loptu do brány Koscelník neposlal. "Domáci" odpovedali nepresným hlavičkovým pokusom Wiezika o dve minúty neskôr. Potom sa dlhé minúty hra odvíjala iba medzi šestnástkami a brankári nemali žiadnu prácu. Až po polhodine hry vyskúšal Slančíkovu pozornosť Regáli, ale mladého strážcu svätyne neprekvapil. V 38. minúte vyrazil na druhej strane štipľavú strelu Miliutina michalovský Bieszczad. V posledných sekundách úvodného dejstva hry Šarišania takmer udreli, avšak Wiezikovu hlavičku po rohu Černáka chytil na bránkovej čiare brankár MFK Zemplín.

Čo sa Tatranu nepodarilo v závere prvého polčasu, vyšlo na začiatku druhého. Po priamom kope Černáka usmernil v sklze loptu za Bieszczada Luberda a zeleno-bieli sa ujali vedenia 1:0. Zemplínčania sa po inkasovanom góle usadili na prešovskú polovicu ihriska, no ich tlak bol úplne jalový. V 59. minúte po Dankovej štandardke hlavičkoval vysoko nad Kavka. Potom prešovská defenzíva zblokovala strelu Koscelníka na rohový kop, po ktorom hlavičku Sulleyho zneškodnil Slančík. V samom závere duelu poslal do pokutového územia center z ľavej strany Šimčák, po hlavičke striedajúceho Antonova a následnej skrumáži Braginovu dorážku z dobrej pozície zblokoval hrdina stretnutia Luberda. Prešov tak aj v druhom zápase v tejto sezóne zdolal Michalovce tesným výsledkom 1:0.

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 50. Luberda

ŽK: 80. R. Kačala - 15. M. Kolesár, 49. Carrillo, 66. M. Koscelník, 78. Grič

Rozhodovali: Očenáš - Tomčík, Jenčura; 210 divákov

1. FC TATRAN: Slančík – Petko, Luberda, P. Jacko, Miliutin – D. Keresteš, T. Sedlák – Streňo (55. Micherda), Katona (61. R. Kačala), R. Černák (86. Múdry) – Wiezik

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - M. Kolesár, Kavka, Carrillo, Šimčák - Grič - M. Koscelník, I. Žofčák (46. S. Danko), Turík, M. Regáli (81. Antonov) - Sulley (73. Bragin)