Kvalitu potvrdiť aj na ihrisku

2017-12-09 13:06:54

Prvoligových futbalistov MFK Zemplín Michalovce čaká dnes popoludní na senickom trávniku rozlúčka s aktuálnym kalendárnym rokom. Kolektív od Laborca chytil v závere jesene dobrú formu, a tú by rád potvrdil aj v poslednom zápase na ďalekom Záhorí.

Aby pokojne zimovali

Zemplínčania v posledných šiestich súbojoch ťahali za kratší koniec len raz, pričom ťahajú trojzápasovú šnúru bez prehry. Aj Seničania sa po katastrofálnom začiatku vzchopili, keď z ostatných piatich duelov vydolovali až osem bodov. „Po výmene trénera sa súper zlepšil v organizácii hry a začal bodovať. Darí sa však aj nám a bol by som veľmi rád, keby sme sériu bez prehry udržali do konca jesene. Je to dôležitý zápas, ktorý by bolo dobré neprehrať, aby sa k nám Seničania nepriblížili a mohli sme pokojne zimovať,“ prezradil Anton Šoltis, lodivod žlto-modrých, ktorí na Záhorie vycestovali už včera po dopoludňajšom tréningu.

Majú lepšie mužstvo

V uplynulej sezóne sa MFK Zemplín predstavil v Senici hneď dvakrát a ani v jednom prípade nielenže nebodoval, ale ani neskóroval. „Súper je v domácom prostredí nepríjemný, tiež bude chcieť zabodovať, aby sa odpútal z dna tabuľky. My však máme lepšie mužstvo ako domáci, sú v ňom aj väčšie individuality. Svoju kvalitu ale musíme potvrdiť aj na ihrisku, ak to dokážeme, budeme v Senici úspešní,“ uviedol Šoltis, ktorý musel v poslednom dueli s Ružomberkom kvôli zraneniam striedať hneď troch hráčov Žofčáka, Carrilla a Turíka. „Zdravotný stav v tíme sa zlepšil, na predzápasovom tréningu som mal až na dlhodobo zranených k dispozícii všetkých hráčov, ale až tesne pred dnešným súbojom uvidíme, či budú pripravení nastúpiť,“ dodal tréner.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov