V poľskom Nowom Saczi nerozhodne

2018-01-19 15:27:00

Vo svojom treťom hernom vystúpení v rámci prebiehajúcej zimnej prípravy remizovali prvoligoví futbalisti Michaloviec v Nowom Saczi 1:1. Autorom jediného gólu MFK Zemplín na pôde po jeseni štrnásteho tímu najvyššej poľskej súťaže Ekstraklasy bol stredopoliar Jakub Grič.

Úvodné pasáž zápasu patrila domácemu celku, Zemplínčania sa pomalšie rozbiehali. V 16. minúte sa Poliaci dostali do vedenia, keď otvárací gól zaznamenal hlavou bulharský kanonier Aleksandar Kolev po centri Tomasza Brzyskeho.  Žlto-modrí sa postupne dostali tempa, vypracovali si zopár sľubných šancí, ale vyrovnať sa im podarilo až po hodine hry, kedy sa po centri Stanislava Danka takisto hlavou presadil Jakub Grič. "Šoltisovci" boli pri chuti, šance na skórovanie mali Kavka či Šimčák, ale keďže úspešní neboli, skončil sa duel remízou 1:1.

Tréner Anton Šoltis: "Bolo vidieť, že je to ťažší súper ako Bardejov a Trebišov, s ktorými sme predtým hrali. Domáci sa zamerali viac na defenzívu. Prvú polhodinu sme sa trápili, nemali sme dobrý pohyb a nevedeli sme sa dostať do tempa. Boli sme nesvoji a dostali sme lacný gól po štandardnej situácii. Potom sme zlepšili hru a do konca zápasu to bolo z našej strany dobré. Znovu sme však nevyužili solídne príležitosti na skórovanie. V prvom dejstve sme mali tri šance, po prestávke asi štyri. Náš výkon až na tú úvodnú polhodinu bol v poriadku, ale ešte musíme nejaké veci vylepšiť. V niektorých situáciách sme prepadli a súper sa po nich dostal do brejku. To sa nemôže opakovať."

MKS Sandecja Nowy Sacz - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)

Góly: 16. Kolev - 66. Grič

MKS SANDECJA: Gliwa (46. Pietrzkiewicz) - Mööl (63. Basta), Szufryn (60. Straus), Piter-Bučko, Brzyski (46. P. Mráz) - Piszczek (46. Kubáň), Kasprzak (57. Galecki), G. Baran (78. Gesior), Trochim (46. Cetnarski), Malkowski (78. Mašlanka) - Kolev (46. Korzym)

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad (46. M. Kira) - M. Bednár (67. Šosták), Kavka, Carrillo - M. Regáli (67. J. Vajs), P. Kolesár (67. Turík), Grič, S. Danko (67. Antonov), Šimčák - I. Žofčák - Kurminowski (46. Bragin)

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú žlto-modrí v stredu 24. januára o 13. hodine na ihrisku účastníka najvyššej maďarskej súťaže Mezőkövesdu.

Foto: twitter MKS Sandecja