Hladká prehra na trávniku Górniku Zabrze

2018-02-03 18:26:55

Michalovskí futbalisti uzavreli herné sústredenie v poľskom meste Ustroň prehrou na trávniku Górniku Zabrze, ktorému podľahli vysoko 0:5 (0:3). Stretnutie sa odohralo na hlavnom štadióne aktuálne tretieho tímu Ekstraklasy a na tribúny zavítalo 1600 divákov!

Súboj odštartoval so 40-minútovým meškaním, pretože Zemplínčania dorazili na štadión s oneskorením kvôli problémom s autobusom. Možno aj to zapríčinilo, že už v úvodnej desaťminútovke inkasovali dva góly. V 3. minúte sa zvnútra šestnástky presadil Žurkowski a o sedem minút neskôr dorazil Angulo do siete strelu Urynowicza. Potom sa v priebehu piatich minút vyfauloval Šimčák a dostal červenú kartu. Namiesto neho však prišla na ihrisko nová akvizícia v michalovskom drese Japonec Nishi. Do polčasu domáci skórovali ešte raz, keď po osi Wolsztyňski - Urynowicz - Angulo posledne menovaný prekonal Bieszczada - 3:0. Poliaci výborne začali aj druhé dejstvo hry a znovu v úvodnej desaťminútovke dali dva góly. Najprv sa presadil Urynowicz a krátko na to z pokutového kopu aj Wolsztyňski.

Tréner Anton Šoltis: "Výsledok je pre nás veľmi krutý, päťgólová prehra vôbec nenasvedčuje priebehu hry. Domáci boli mimoriadne efektívni, z každej strely na bránu skórovali. My sme si vypracovali možno šesť sľubných príležitostí, z ktorých sme ani jednu nepremenili. Na druhej strane, domáci nás potrestali za ľahké a naivné chyby v obrane, strácali sme jednoduché lopty, boli sme otvorení a súper to využil. Trošku sme mali problémy s pohybom, lebo prvýkrát v príprave sme hrali na prírodnej tráve, doteraz sme trénovali a hrávali len na umelej. Už v 10. minúte bolo 2:0, ťažko sme sa dostávali do zápasu. Za tohto stavu mal dve veľké šance Sulley, škoda, že ich nepremenil. Poliaci dobre bránili, boli agresívni a kompaktní, bolo vidieť, že to bola ich generálka na ligu. Stretnutie nám ukázalo, že musíme byť kompaktnejší a dôraznejší v osobných súbojoch, tiež musíme zlepšiť finálnu fázu, lebo hráme dobre, ale vpredu nám niečo chýba."

Górnik Zabrze - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (3:0)

Góly: 3. Žurkowski, 10. a 43. Angulo, 50. Urynowicz, 54. L. Wolsztyňski (11 m)

ČK: 28. Šimčák (Michalovce)

GÓRNIK: Loska (46. Pawlowski) - Wolniewicz (84. Grendel), D. Suárez (46. Karwot), Bochniewicz (66. Wieteska), Gryszkiewicz - Kadzior, Ambrosiewicz (66. Hajda), Žurkowski (46. Matuszek), L. Wolsztyňski (66. Smuga) - Urynowicz (80. Bartczuk), Angulo (46. Firlej)

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - Šosták, Kavka (46. D. Špak), Carrillo (46. Turík), Šimčák (30. Nishi) - M. Bednár - M. Koscelník, I. Žofčák, P. Kolesár, M. Regáli (75. Bragin) - Sulley (46. Kurminowski)

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú žlto-modrí v sobotu 10. februára na domácej pôde proti druholigovej Lokomotíve Košice. O mieste a čase generálky na jarnú časť Fortuna ligy vás budeme informovať.

https://youtu.be/CplngpKAY30