Presvedčivé víťazstvo nad Bardejovom

2018-03-30 12:30:56

Tretie víťazstvo v rade dosiahli o záchranu bojujúci prvoligoví starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. V dôležitom stretnutí s posledným Bardejovom triumfovali na Veľký piatok jednoznačne 4:1, keď už do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom. Žlto-modrí natiahli svoju sériu bez prehry už na poltucet zápasov a v tabuľke im aktuálne patrí deviata priečka.

Zverenci trénera Branislava Sokoliho mali počas celého súboja prevahu a už v prvej minúte mohol otvoriť skóre derby zápasu Dawid Kurminowski, ktorý však brankára Partizána neprekonal. V ďalšom priebehu hry si všetko vynahradil, keď sa znovu stal michalovským hrdinom. Zaznamenal čistý hetrik, a keď štvrťhodinu pred koncom pridal štvrtý gól arménsky reprezentant Hovhannes Harutyunyan, bolo definitívne rozhodnuté. Bardejovčania už len v závere skorigovali na konečných 4:1.

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 4:1 (2:0)

Góly: 8., 24. a 63. Kurminowski, 73. Harutyunyan - 78. Voško

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb - M. Bednár, D. Špak, Gužiňák - Vojtovič, R. Begala, Harutyunyan (74. Tyshyninov), M. Vojtko - D. Saxa (70. M. Trusa) - Kurminowski (68. Jakubov), M. Vaško