Obrat družstva U19 proti Prešovu

2018-04-29 12:21:05

Tretie víťazstvo a desiaty zápas bez prehry v rade! Takáto je aktuálna bilancia starších dorastencov MFK Zemplín Michalovce. Žlto-modrí pokračujú vo výborných jarných výkonoch a recept na nich nenašiel ani východoslovenský rival z Prešova, ktorého v nedeľu na svojom trávniku zdolali 3:1, hoci do prestávky prehrávali 0:1.

Oba tímy nastúpili aj s posilami z A-mužstva (na domácej strane Dávid Špak či Dawid Kurminowski, na hosťujúcej Adrián Slančík či Jozef Špyrka) a na dorastenecké pomery to bol kvalitný duel. Od úvodu mali mierne navrch Michalovčania, avšak boli to hostia, ktorí otvorili skóre zápasu. Po faule v šestnástke mal Tatran výhodu pokutového kopu, ktorým Špyrka nepohrdol - 0:1. Po zmene strán domáci pridali a rýchlo sa im podarilo vyrovnať, keď sa z dorážky presadil Jakubov. Domácim ešte viac narástli krídla, búšili do svojho súpera a zaslúženej odmeny sa dočkali v 84. minúte. Center striedajúceho Štedla na prekvapenie všetkých doplachtil do siete - 2:1. Minútu pred koncom ešte spečatil michalovské víťazstvo kanonier Kurminowski, ktorý zoči-voči Slančíkovi nezaváhal - 3:1

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 3:1 (0:1)

Góly: 53. Jakubov, 84. Štedl, 89. Kurminowski - 37. Špyrka (11 m)

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb - Vojtovič, D. Špak, Gužiňák, M. Vojtko – M. Trusa (68. Štedl), R. Begala, D. Saxa (82. M. Vaško) – Jakubov (81. Bach), Kurminowski, Harutyunyan