Polčas so Zemplínom na 5.ZŠ v Michalovciach

2018-05-10 12:00:36

[vc_row][vc_column][vc_column_text h1_css="{.vc_customizer_1525950015218}" h2_css="{.vc_customizer_1525950015221}" h3_css="{.vc_customizer_1525950015223}" h4_css="{.vc_customizer_1525950015225}" h5_css="{.vc_customizer_1525950015227}" h6_css="{.vc_customizer_1525950015228}" p_css="{.vc_customizer_1525950015229}" link_css="{.vc_customizer_1525950015230}" list_css="{.vc_customizer_1525950015230}"]Vo štvrtok 3.mája sa na V. základnej škole uskutočnilo ďalšie stretnutie našich futbalistov so žiakmi základnej školy na sídlisku Straňany v Michalovciach. Polčas so Zemplínom prilákal do telocvične dievčatá a chlapcov z 5. až 9. ročníka. V.základná škola je síce hokejová, ale je vidno že žiaci tak, ako na iných športových školách majú blízko ku všetkým športom a teda aj ku futbalu. Viac ako 50 detí sa na šiestej vyučovacej hodine prišlo do telocvične pozrieť na profesionálnych futbalistov zo Zemplína. Za Zemplín tento krát prišli Ladislav Šosták, Peter Kavka, Martin Bednár a Róbert Kovaľ. Malým fanúšikom sme najprv dali takú krátku prezentáciu o futbalovom klube na Zemplíne. Potom prišlo kolo otázok a odpovedí. Po tom, čo sa hráči aj vtipným spôsobom vyhli priamym odpovediam na záludné otázky sa už futbaluchtiví žiaci vrhli na súboj zručností. Štyri disciplíny, tak ako to býva zvykom  už boli pod správou našich futbalistov. Koníčky, presnosť prihrávok,  rýchlosť strely a dribling pomedzi kužele na čas. Koníčky mal na starosti Robo Kovaľ, presnosť prihrávok Martin Bednár, rýchlosť strely Peter Kavka a driblingu pomedzi kužele šéfoval Laci Šosták. Žiaci sa postupne prestriedali pri všetkých štyroch disciplínach a z každej disciplíny bol vybraný jeden najlepší, ktorý si potom zahral s víťazmi ostatných disciplín vzájomný futbalový zápas proti našim futbalistom. Priebeh zápasu bol vyrovnaný, vo vedení sa držali Zemplínčania ale bolo vidno, že "Päťkári" sa nedajú len tak ľahko poraziť. Zápas bol napínavý až do posledných sekúnd. Stretnutie sa nakoniec skončilo spravodlivou remízou 5:5 Po skončení exhibičného zápasu samozrejme nasledovalo priateľské podanie rúk a spoločná fotografia. Na záver boli naši futbalisti k dispozícii na autogramiádu a fotenie. O kartičky a plagáty s podpisom našich futbalistov bol medzi žiakmi veľký záujem. A na záver prišlo prekvapenie v podobe voľných vstupeniek do Rodičovského sektoru na náš posledný domáci zápas sezóny proti Podbrezovej. Naši futbalisti strávili príjemných 45 minút s mládežou pri športových aktivitách a už teraz sa tešia na ďalší "Polčas so Zemplínom". Spolu sme Zemplín !!![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type="flexslider_slide" interval="0" images="17074,17075,17076,17077,17078,17079,17080,17081,17082,17083,17084,17085,17086,17087,17088,17089" img_size="medium" title="Fotogaléria"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link="https://youtu.be/ZwQv4on3Kz0" el_width="60" align="center" title="Videozostrih:"][/vc_column][/vc_row]