Kvarteto končí, veľký záujem o Bednára

2018-05-24 07:38:36

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce majú za sebou najvydarenejšiu sezónu medzi slovenskou elitou. V konečnom účtovaní obsadili rovnako ako vlani ôsmu priečku, avšak získali o dvanásť bodov viac. Nečudo, že o viacerých hráčov žlto-modrých je záujem z iných klubov, a to nielen zo Slovenska, ale aj spoza hraníc.

Pätici skončili hosťovania

Kvalitné výkony v jarnej časti podávali brankár Matúš Kira či defenzívny stredopoliar Martin Bednár, streleckou efektivitou upútal osemgólový Martin Koscelník. Práve na týchto mladých hráčov sa skauti najviac zamerali. „Môžem prezradiť, že najväčší záujem evidujeme v prípade Bednára. Chcú ho nielen slovenské kluby, ale aj zahraničné,“ uviedol predseda predstavenstva MFK Zemplín Štefan Laurinčík.

Z klubovej kuchyne sme sa dozvedeli aj to, ktorí hráči si už michalovský dres na seba v novej sezóne obliekať nebudú. „Rozlúčili sme sa s obrancom Sergeiom Shumeikom, od ktorého sme čakali oveľa viac. Po skončení hosťovania od nás odchádzajú aj Tin Matič, Eligijus Jankauskas a Tsubasa Nishi,“ povedal Laurinčík. Hosťovania skončili aj Róbertovi Kovaľovi (Dukla Praha) a Sadamovi Sulleyovi (Legia Varšava), o ich predĺžení budú ešte kluby rokovať.

Generálka s Lokomotívou

Aj keď momentálne hráči od Laborca dovolenkujú, známy je už plán letnej prípravy a rozpis prípravných duelov. Trénovať začnú v pondelok 11. júna, absolvovať by mali aj krátke sústredenie v našich veľhorách. „Zo slovenských tímov nás v príprave preveria Trebišov, Poprad, Liptovský Mikuláš či Humenné, kde sa zároveň bude slávnostne otvárať nový štadión. Stretneme sa aj s maďarským MTK Budapešť a v riešení je súboj ukrajinskými Karpatmi Ľvov alebo jedným poľským tímom. V generálke privítame doma košickú Lokomotívu,“ informoval nás šéf klubu.

V týždni pred štartom nového ročníka Fortuna ligy si ešte Michalovčania zmerajú sily s atraktívnym súperom z Britských ostrovov. V utorok 17. júla pricestuje na Zemplín rezervný tím anglického West Hamu United, ktorý sa o štyri dni neskôr predstaví aj v Košiciach.

Prípravné zápasy MFK Zemplín:

Sobota 16. júna: Michalovce – Trebišov

Streda 20. júna: Michalovce – Liptovský Mikuláš

Sobota 23. júna: Humenné – Michalovce

Sobota 30. júna: MTK Budapešť – Michalovce

Streda 4. júla: Poprad – Michalovce

Sobota 7. júla: Karpaty Ľvov – Michalovce (v riešení)

Sobota 14. júla: Michalovce – Lokomotíva Košice (generálka)

Utorok 17. júla: Michalovce – West Ham United U23

*termíny stretnutí sa ešte môžu meniť

  Zdroj: korzar.sk