Pri Žitave opäť festival zahodených šancí

2018-08-25 20:06:07

Výsledkové a hlavne strelecké trápenie futbalistov MFK Zemplín Michalovce pokračuje. V zápase 6. kola Fortuna ligy podľahli v sobotu večer na trávniku Zlatých Moraviec domácemu FC ViOn 0:2 (0:1), a tak naďalej musia čakať na prvé víťazstvo. Kto videl tento duel, ešte teraz si musí pretierať oči, aké šance vrátane penalty Zemplínčania dokázali znovu zahodiť...

Žlto-modrí začali duel aktívne, ale v 8. minúte vzadu zazmätkovali, k lopte sa dostal Urgela, ktorého výborne vychytal Kira. Ten následne zneškodnil aj dorážku Dimitrijeviča. Gólman MFK Zemplín bol neskôr pozorný aj pri strele Ďubeka. Na ďalšiu vážnejšiu príležitosť si museli diváci počkať až do 26. minúty a vypracovali si ju Michalovčania, ktorí rýchlym brejkom prečíslili domácich, ale Žofčákovu prihrávku do päťky odvrátil pred Sulleyom Ewerton. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr si s prízemnou strelou Rotu poradil Krnáč. Vzápätí z ničoho nič udrelo na opačnej strane, keď si Dimitrijevič na hranici šestnástky pekne spracoval loptu a na jeho strelu presne k žrdi Kira nedočiahol - 1:0. Po inkasovanom góle sa hostia dostali do útlmu, avšak v 44. minúte sa predsa len dostali do veľkej šance. Po Vaščákovej prihrávke Sulley z päťky zakončil tesne mimo.

V druhom polčase sa obraz hry úplne zmenil. Michalovce mali obrovskú prevahu a domácich takmer nepustili za poliacu čiaru. Vypracovali si aj množstvo streleckých príležitostí, v 50. minúte Diarra po individuálnej akcii stredom ihriska "špicákom" vystrelil len do Krnáča. O minútu na to Kolesár zakrútil loptu mimo brány a vzápätí netrafil priestor troch žrdí hlavou ani Sulley. Po hodine hry sa úplne sám zoči-voči Krnáčovi ocitol Vaščák, ale v čistej šanci jeho lob zneškodnil výborný Krnáč. Potom sa neujala ani ďalekonosná strela Kavku, ktorá išla nad. V 75. minúte mali hostia skvelú príležitosť na vyrovnanie, keď po faule Karlíka na Sulleya odpískal rozhodca pokutový kop, ale ani z neho nedokázali skórovať. Kavkovu strelu k ľavej žrdi vyrazil Krnáč... V 82. minúte pohrozili z ojedinelej akcie aj hráči FC ViOn, ale Brašeň vypálil mimo. Na opačnej strane Sulley hlavičkoval nad a Turík vystrelil iba do stredu brány, kde bol pripravený Krnáč. V nadstavenom čase pri úplnom vabanku hostí po Ewertonovej prihrávke spečatil Chren na 2:0...

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 29. Dimitrijevič, 90+. Chren

ŽK: 89. Casado, 90+. Udeh - 36. M. Vojtko

Rozhodovali: Dohál - Slyško, Ferenc; 1186 divákov

FC VION: M. Krnáč - Čögley, Karlík, Banovič, Chren - Orávik, J. Brašeň, Dimitrijevič (61. Casado), Ewerton - Ďubek (54. Duga) - Urgela (81. Udeh)

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Rota, Kavka, Carrillo, M. Vojtko (83. Kurminowski) - I. Žofčák (46. Harutyunyan) - A. Diarra (62. M. Regáli), Turík, P. Kolesár, B. Vaščák - Sulley

Hlasy trénerov:

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Sme veľmi radi, že sme odkryli jednu karmu. Konečne sme dokázali zdolať tohto súpera. Michalovčania mali svoje šance, nedali penaltu. Pochvala patrí mojim hráčom za bojovnosť a nasadenie. Tešíme sa, že máme dvojicu brankárov Chovan a Krnáč. Sú to pre nás dôležité tri body."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Mne sa tento zápas nehodnotí ideálne. Hráme dobre, druhý polčas bol výborný, ale gól nedáme ani z vyložených šancí. Musíme na tom zapracovať. Musíme dať hlavy hore a veriť, že v budúcich zápasoch prídu aj góly."

Sobota 1. septembra o 19.00 hod.: Michalovce – Podbrezová (7. kolo FL)

Streda 5. septembra o 16.30 hod.: Námestovo – Michalovce (3. kolo SC)

Sobota 15. septembra o 19.00 hod.: Sereď - Michalovce (8. kolo FL, v Nitre)