Tesné víťazstvo nad Banskou Bystricou

2019-02-02 18:37:40

Druhé víťazstvo v prebiehajúcej zimnej príprave dosiahli prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce. V sobotu popoludní zdolali na umelej tráve v Tatranskej Lomnici účastníka druhej najvyššej súťaže Banskú Bystricu najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa o jediný gól duelu postaral arménsky útočník Armen Hovhannisyan, vekom iba dorastenec. Michalovčania súboj odohrali v rámci sústredenia vo Vysokých Tatrách a po ňom sa vrátili domov.

Zápas s druholigistom priniesol vyrovnaný futbal, ktorého dej sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu úvodného dejstva hry spálil v 20. minúte Černák, ktorý sa rútil sám na brankára Krajčího, no v tutovke nechal vyniknúť gólmana Dukly. Aj po zmene strán pokračoval vyrovnaný futbal, ktorý rozhodol v 72. minúte Hovhannisyan. Mladý zakončovateľ sa presadil presnou hlavičkou po priamom kope Trusu.

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gól: 72. Hovhannisyan

MFK DUKLA: Krejčí (75. Ďurčo) - Starší (75. Gaško), Kupčík, Prikryl, Savič - P. Vajda, Snitka, Migaľa (26. V. Tóth) - Galič (75. Telúch), Polievka (72. Malík) - Gregáň (46. Bogdanovski)

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad (70. Dehtiar) - Rota, Carrillo (85. Casado), Beskorovainyi (50. M. Kolesár), Špiriak (46. D. Petro) - Casado (70. Špiriak) - A. Diarra, P. Kolesár (25. M. Trusa), Grič, R. Černák - Tounkara (60. Hovhannisyan)

Tréner Anton Šoltis: "S výsledkom je spokojnosť, ale s predvedenou hrou nie. Trápili sme sa, viazla nám kombinácia a nevedeli sme sa presadiť. Okrem víťazstva nás môže tešiť jedine to, že sme neinkasovali. Súper sa dostal len do niekoľkých náznakov šancí. Predstavovali sme si však lepší výkon, chlapcom chýbal "drajv", asi to bolo tým, že už sa tešili domov zo sústredenia a hlavami boli inde. Máme vrásky na čele, lebo pribudli nám ďalší zranení hráči, zápas nedohrali Peťo Kolesár, Beskorovainyi a Carrillo, ktorí rozšírili enklávu zranených."

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú žlto-modrí v sobotu 9. februára o 14. hodine na svojom trávniku s druholigovým Bardejovom. Pre Michalovčanov to bude generálka na jarnú časť Fortuna ligy.

Foto: Róbert Andrejov