Žlto-modrí statočne vzdorovali lídrovi

2019-04-08 13:33:03

Viac ako dve tretiny súboja proti Slovanu Bratislava, ktorý sa hral na novučičkom Národnom futbalovom štadióne boli hráči michalovského MFK Zemplín v hre o bodový zisk. Suverénnemu lídrovi prvoligovej tabuľky boli dlho viac než vyrovnaným partnerom, avšak napokon sa prekvapenie na úkor veľkého favorita nekonalo, pretože „belasí“ triumfovali hladko 4:1. Zemplínčania ešte desať minút pred koncom duelu prehrávali iba o gól, no v závere sa na nich prejavila únava z utorňajšieho pohárového stretnutia v Žiline, čo domáci využili na zveľadenie výsledku.

Prekvapil základnou zostavou

Druhýkrát po sebe Michalovce na ligovej úrovni dostali u súpera štyri góly, ale tentoraz už aspoň jeden dali. Avšak podobne ako predtým v Žiline ukázali, že futbal hrať vedia. Poklonu im zložil aj kouč Slovana Martin Ševela, ktorý okrem iného povedal, že do skupiny o titul sa nedostali náhodou. „Štyri inkasované góly sú síce veľa, ale opäť sme sa prezentovali dobrou hrou a chceli hrať futbal. Diváci si prišli na svoje, pretože obojstranne to bol kvalitný duel. Osemdesiat minút sme hrali veľmi dobre, ale nezvládli sme záverečné minúty,“ konštatoval tréner východniarov Anton Šoltis. Košický rodák prekvapil na novom Tehelnom poli základnou jedenástkou, keď oproti posledným zápasom zmenil rozostavenie a do zostavy zaradil Tounkaru či mladučkého Trusu. „Snažili sme sa zakryť strany, keďže Moha a Čavrič predstavujú veľké nebezpečenstvo. Potrebovali sme to zdvojiť a ukázalo sa, že to bol dobrý ťah. Kým sme vládali, tak súper s tým mal problémy a nedostával sa do veľkých šancí,“ vysvetlil dôvody zmien.

Veľká škola pre jeho zverencov

Aj keď prvé dejstvo bolo z pohľadu žlto-modrých veľmi vydarené, predsa len sa Šoltis odhodlal k jednému striedaniu, keď Tounkaru nahradil Sulley. A práve on už po šiestich minútach pobytu na ihrisku vyrovnával na 1:1. „Škoda finálnej fázy v prvom polčase, ak by sme niektoré situácie v ofenzíve vyriešili lepšie, mohli sme už do prestávky skórovať. Podarilo sa nám to až krátko po nej a až do stavu 2:1 bol zápas otvorený. Keď však domáci dali tretí gól, bolo po našich nádejach. Odišli nám aj sily, nepodržali loptu a domáci nás zato potrestali.“ Kormidelníka MFK Zemplín sme nemohli obísť ani otázkou týkajúcou sa Tehelného poľa, ktoré je aktuálne najmodernejším futbalovým stánkom na Slovensku. „Pre našich hráčov to bola veľká škola, niektorí v takej výbornej atmosfére a na takom veľkom štadióne hrali vôbec prvýkrát. Výsledok nás mrzí, ale vieme, kde sa nachádzame. Tento zápas môže chlapcov v ich kariére iba posunúť ďalej,“ vyjadril sa Šoltis.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov