Peter Kolesár nezabránil prehre SR 21

2019-09-06 21:53:33

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v piatkovom úvodnom zápase v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 na pôde azerbajdžanských rovesníkov v Baku 1:2. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Ľubomír Tupta, ale v nadstavenom čase rozhodol o zisku troch bodov pre domácich svojím druhým gólom v súboji Baris Ekinjier. V základnej zostave Slovenska nechýbal ani stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Peter Kolesár, ktorý na ihrisku pobudol do 56. minúty.

Azerbajdžan 21 - Slovensko 21 2:1 (1:0)

Góly: 7. a 90+. Ekinjier - 82. Tupta.

SR 21: M. Vantruba - Vallo, M. Šulek, M. Bednár (70. J. Bernát), Sluka - Herc, D. Strelec, M. Oravec - P. KOLESÁR (56. Almási), Tupta, Tomič (90+. M. Kovaľ)

Adrián Guľa, tréner SR: "Gratulujem Azerbajdžanu k heroickému výkonu. My sme odštartovali zápas málo sebavedomo a nedôrazne, takže sme museli niečo dobiehať a vypomstilo sa nám to nešťastným záverom, keď Azerbajdžan strelil po našej taktickej chybe rozhodujúci gól. Ekinjier využil situácie, ktoré v zápase nastali. V druhom polčase hral čisto sám na hrote. Tie góly nepadli len pre to, že by sme ho slabo pokryli, ale aj jeho kvalitou. Prehra je pre nás komplikácia, štartuje kvalifikácia a chceli sme mať tri body. To sa nepodarilo a musíme ísť ďalej. Pre nás je to veľmi ostré poučenie."

Zdroj: TASR

Foto: futbalsfz.sk