Dvakrát sme viedli, máme však iba bod

2019-11-02 20:04:57

Michalovská séria bez víťazstva sa natiahla už na päť duelov. Futbalisti MFK Zemplín nedokázali naplno zabodovať ani v súboji 14. kola Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam, s ktorými sa doma rozišli zmierlivo po remíze 2:2. Zverenci trénera Antona Šoltisa dvakrát v záveroch polčasov prišli o vedenie, takže legionári Llazaros Rota a Christos Kountouriotis zo svojich premiérových gólov v tejto sezóne veľkú radosť nemali...

Hostia od Žitavy vstúpili do zápasu dobre, patrili im úvodné minúty aj si vypracovali prvú vážnejšiu šancu, avšak v 10. minúte stroskotal Švec na Kirovi. Zakrátko to strelami po zemi skúšali domáci Sidibé a Martínez, ale aj Pindroch bol pozorný. Potom Kvocerov nepríjemný center vyrážal Pindroch a na druhej strane v 25. minúte Dugovu strelu vytlačil spod brvna Kira. O päť minút sa vybral na ofenzívny výlet obranca Rota, v šestnástke si narazil loptu so Žofčákom a popri Pindrochovi poslal loptu presne k žrdi - 1:0. V 37. minút bol autor úvodného gólu v pozícii prihrávača, Sidibé však vystrelil iba do brankára. V samom závere polčasu zahral hosťujúci Švec roh priamo na hlavu dlháňa Jaroviča, ktorý schladil už beztak uzimených divákov - 1:1.

Druhé dejstvo patrilo domácim futbalistom, ale strieľaný center Rotu či viacero štandardných situácií sa neujalo. Prišla však 64. minúta, keď po pravej strane unikol rýchlonohý Kvocera, prihral pred bránu, kde číhal striedajúci Kountouriotis a ten poslal žlto-modrých druhýkrát do vedenia - 2:1. Zápas nabral na obrátkach, hostia ešte viac otvorili hru a štvrťhodinu pred koncom zaútočili domáci do ich rozhodenej obrany, avšak Mensah vystrelil slabo len do pripraveného gólmana ViOnu. V 81. minúte mohlo byť po zápase, po biliardovej akcii po osi Mensah - Rota - Sidibé posledne menovaný v tutovke nechal vyniknúť Pindrocha. A tak v 83. minúte prišiel trest. Pereira predĺžil nakopnutú loptu na Jaroviča, ktorý rutinérsky prekonal Kiru - 2:2. V nadstavení ešte mohol po Savvidisovom centri streliť tretí gól domácich Soler, ale jeho hlavička tesne minula cieľ.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:1)

Góly: 30. Rota, 64. Kountouriotis - 45+. a 83. Jarovič

ŽK: 75. Soler (Michalovce)

Rozhodovali: Pavlík - Vorel, R. Bobko; 821 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Rota, Carrillo, Soler, M. Vojtko (60. Mensah) - Savvidis - Kvocera (85. P. Kolesár), I. Žofčák, Martínez, Popovits (44. Kountouriotis) - Sidibé

FC VION: Pindroch - Čögley, Asanovič, Martin Tóth, J. Brašeň - J. Švec (68. Pereira), Grozdanovski (63. Maranhao), Duga, M. Kovaľ - Richtárech (81. Cabral) – Jarovič