V hodnotení jesennej časti jednotlivých tímov michalovského MFK Zemplín pokračujeme ďalším tímom. Tentoraz si posvietime družstvo mladších dorastencov, konkrétne kategóriu U16.
Jeseň družstva U16 v skratke - I. liga:
1.kolo: Michalovce – MŠK Žilina 0:4 (0:2)
Góly: Matúš 2, V. Vaľko, L. Prokop
2. kolo: FC DAC 1904 Dunajská Streda - Michalovce 4:2 (2:2)
Góly: Svetlík, Botló, Flašík, Tarcsi - F. Bodnár, Baňas
3. kolo: Michalovce - MFK Ružomberok 2:5 (2:0)
Góly: Šivák 2 - M. Záhradník 3 (1 z 11 m), Jokel, vlastný P. Sukovský
4. kolo: FK Železiarne Podbrezová - Michalovce 3:0 (0:0)
Góly: Nguyen, Pindeš, D. Kuhajdík
5. kolo: Michalovce - FC Nitra 0:0
6. kolo: Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)
Góly: N. Matta - Trnavský
7. kolo: FK Senica - Michalovce 2:1 (1:0)
Góly: Macho 2 - Baňas
8. kolo: Michalovce - FK Poprad 3:3 (1:2)
Góly: F. Bodnár, Michalov, M. Pešta - D. Bilas, Dulák, Rybovič
9. kolo: ŠK Slovan Bratislava - Michalovce 3:0 (1:0)
Góly: S. Benko, S. Nagy, Rehuš
10. kolo: Michalovce - FC Spartak Trnava 1:2 (0:2)
Góly: N. Matta - Repa, Malovec
11. kolo: AS Trenčín - Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: Pávek
12. kolo: MŠK Žilina - Michalovce 4:0 (2:0)
Góly: Šeliga, Bistiak, V. Vaľko, Javorček
13. kolo: Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (1:0)
Góly: Üvegeš 2, N. Matta, vlastný Divald - Füssy
14. kolo: MFK Ružomberok - Michalovce 5:1 (1:1)
Góly: Rusko 3, M. Záhradník 2 - Üvegeš
15. kolo: Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 5:0 (1:0)
Góly: M. Tancoš 2, F. Bodnár, Baňas, Z. Záhradník
16. kolo: FC Nitra - Michalovce 3:0 (1:0)
Góly: Kolembus, M. Dzurík, S. Jakub
17. kolo: MFK Banská Bystrica - Michalovce 0:2 (0:0)
Góly: Üvegeš 2
Poradie v tabuľke po jeseni:
1.Žilina 46 bodov, 2. Trnava 37 b, 3. Ružomberok 36 b, 4. Dunajská Streda 33 b, 5. Trenčín 29 b, 6. Nitra 24 b, 7. Slovan Bratislava 22 b, 8. Podbrezová 18 b, 9. Senica 16 b, 10. Michalovce 12 b, 11. Poprad 12 b, 12. Banská Bystrica 5 b
Súpiska MFK Zemplín:
Filip Mišina, Peter Sukovský, Matúš Lajtár - Roland Balog, Sebastián Martin Sidor, Filip Florián, Samuel Tobiáš, Alex Michalov (1), Filip Bodnár (3), Adam Elizeuš, Norbert Matta (3), Ján Baňas (3), Marcel Tancoš (2), Jaroslav Holp, Marian Poprik, Matej Ščerbák, Matej Pešta (1), Nikolas Šivák (2), Zoran Záhradník (1), Jakub Béreš, Matúš Macko, Matúš Chovanec, Rastislav Girman, Marcel Üvegeš (5), David Petrik. Tréneri Viktor Kostovčík, Norbert Belán
Foto: Róbert Andrejov