Starší dorastenci so štvrtou remízou v rade

2016-05-21 12:00:00

Zemplínčania na domácej pôde remizovali s Dunajskou Stredou 2:2, hoci po hodine hry vyhrávali už rozdielom dvoch gólov.

Už viac ako dva mesiace čakajú na ďalšie prvoligové víťazstvo starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. Žlto-modrí sa v sobotu popoludní na vlastnej pôde rozišli zmierlivo s Dunajskou Stredou, s ktorou remizovali 2:2 (1:0). Zemplínčania tak dosiahli štvrtý nerozhodný výsledok v rade a v tabuľke sú naďalej na piatom mieste.

Zverenci trénera Alberta Rusnáka mali zápas výborne rozohraný, keď gólovo udreli v úvode oboch polčasov. Najprv v 9. minúte sa presadil kapitán Jozef Vajs a štyri minúty po prestávke aj René Lukáč. Dvojgólové vedenie však neustrážili. V záverečnej polhodine totiž dvakrát udrel trebišovský rodák vo farbách DAC Roland Černák, ktorý zariadil, že zápas sa skončí nerozhodne. Mimochodom, tento útočník takmer na mesiac presne (19. apríla) zariadil aj A-mužstvu Dunajskej Stredy remízu na michalovskom trávniku, keď vo fortunaligovom súboji vyrovnával na konečných 1:1.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (1:0)

Góly: 9. Vajs, 49. R. Lukáč - 61. a 76. R. Černák

MFK ZEMPLÍN: D. Slávik - M. Kolesár, M. Janočko (68. Vojtovič), Kimák, J. Straka - M. Bednár - Fedyna (75. A. Kuľha), P. Kolesár - Vajs, Bellás, R. Lukáč (79. D. Sopata)

Zvyšné výsledky 24. kola a aktuálnu tabuľku Dôvera I. ligy U19 nájdete TU.

Sobota 28. mája o 11.00 hod.: Slovan Bratislava - Michalovce (25. kolo)

Sobota 4. júna o 15.00 hod.: Michalovce - Senec (26. kolo)