Na úvod tesné víťazstvo s Bardejovom

2020-01-15 15:36:41

Prvoligoví futbalisti Michaloviec majú za sebou prvý prípravný duel. V stredu popoludní si na vlastnej umelej tráve zmerali sily s druholigovým Partizánom Bardejov, ktorý po góle Stanislava Danka z pokutového kopu zdolali najtesnejším rozdielom 1:0.

Zemplínčania mali počas celého stretnutia prevahu a vypracovali si aj oveľa viac príležitostí. Hostia mali jedinú vážnejšiu, ale Brigant z dobrej pozície prestrelil Drábovu svätyňu. Za Michalovce to skúšali viacerí, neujali sa strely P. Kolesára, či mladíkov Pásztora a Pálfiho, ani tutovka Hovhannisyana a Kountouriotisova pätička skončila na brvne. Rozhodla teda premenená penalta Danka v posledných sekundách prvého polčasu.

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 1:0 (1:0)

Gól: 45. S. Danko (11 m)

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – M. Kolesár (46. Rota), Grič (46. Š. Kozák), Carrillo (46. Soler), M. Vojtko – Kvocera (46. Kountouriotis), S. Danko (46. I. Žofčák), Turík (46. F. Pálfi), P. Kolesár (46. J. Sova), P. Chovan (46. Popovits) – Pásztor (46. Hovhanisyan)

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko (46. D. Pillár) – Mikolaj (46. Š. Paňko), Petko, M. Keresteš, Janso (46. O. Gduľa) – Pangrác Piter, Luchanin (60. R. Elizeuš) – Brigant (60. Hejda), Haščák (60. Š. Stachura), Belunek – Somov (46. Rabík)

Tréner Jozef Majoroš: "Bolo vidieť, že sme v hrubej príprave a náš pohyb nebol optimálny. To sa však dalo očakávať. Do odchodu na sústredenie do Turecka sa ešte budeme zameriavať na silu a kondíciu, potom sa už zameriame iba na hernú stránku. S víťazstvom je spokojnosť, ale to nebol prvoradý cieľ tohto zápasu."

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania v sobotu o 13. hodine na pôde Mezökővesdu, tretieho tímu najvyššej maďarskej súťaže.