Na úvod jari vysoká prehra s Trenčínom

2020-02-15 15:51:03

Zdrvujúcu prehru v úvodnom jarnom stretnutí Fortuna ligy utrpeli futbalisti Michaloviec. Na žilinskom štadióne podľahli Trenčínu zahanbujúco 1:8. Až šesť gólov inkasovali po prestávke a výsledkom je ich najvyššia prehra na prvoligovej úrovni.

Úvodné minúty boli v réžii trenčianskeho celku, ktorý mal jasnú prevahu. V 8. minúte sa pokúšal zmeniť skóre duelu Van Kessel, ktorý aj namieril medzi tri žrde, ale Kira bol pripravený. O dve minúty sa však už domáci tešili z otváracieho zásahu. Van Kessel centrom našiel v päťke úplne osamoteného Roguljiča, ktorý hlavou bez problémov rozvlnil sieť - 1:0. Michalovce však bleskurýchle vyrovnali, keď ich prvý roh v zápase zahral Danko, Savvidis loptu prepustil a Grič zo 7 metrov nekompromisne skóroval - 1:1. Vzápätí prekonal Kiru Van Kessel, ale gól pre ofsajd neplatil. V 20. minúte Kountouriotisovu strelu chytil Bergsen a na opačnej strane Van Kesselov volej fantasticky vyrazil Kira. Zakrátko však nedočiahol na Ligeonov center na zadnú žrď a bolo 2:1. Náskok domácich mohol byť v 26. minúte už dvojgólový, avšak aktívneho Bukariho vychytal Kira. V závere polčasu predviedli hostia rýchly brejk, ktorý zakončil strelou Sidibé, Bergsen však bol pozorný. Do kabín tak išli zaslúžene vo vedení Trenčania.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a na ihrisku dominovali domáci. Ubehlo iba šesť minút a AS skóroval, keď po Bukariho prihrávke prestrelil Kiru Roguljič - 3:1. V 54. minúte si títo dvaja hráči úlohy vymenili a tentoraz sa z gólu tešil Bukari - 4:1. Trenčania boli pri chuti, naopak výkon Michalovčanov bol slabučký. Hlavička Križana či strela Roguljiča sa neujali, na opačnej strane znížiť mohol striedajúci Kvocera, ktorého gólovú strelu však vykopol z čiary Kapuadi. V 75. minúte trafil krásne z priameho kopu El Mahdioui a bolo 5:1. Trenčiansky stroj bol nezastaviteľný a o tri minúty na to hostia po chybe pykali opäť. Van Kessel potiahol loptu po ľavej strane, prihral pred bránu Bukarimu, ktorý pohodlne strelil svoj druhý gól v zápase - 6:1. To však z domácej strany nebolo všetko, "nabíjač" Van Kessel tentoraz naservíroval loptu Bukarimu a ten zavŕšil svoj hetrik - 7:1. Dielo skazy pre Michalovce zavŕšil Kadák hlavičkovým gólom na 8:1...

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 8:1 (2:1)

Góly: 10. a 51. Roguljič, 21. Ligeon, 54., 78. a 87. Bukari, 75. El Mahdioui, 89. Kadák - 14. Grič

ŽK: 48. Zubairu - 84. Soler

Rozhodovali: Gemzický - T. Somoláni, Hrmo; 223 divákov

AS: Bergsen – M. Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon - Roguljič (76. Kadák), El Mahdioui, Zubairu (62. Koolwijk) - Bukari, Čatakovič (67. Depetris), Van Kessel

MFK ZEMPLÍN: M. Kira - Konstantinidis, Carrillo, Soler, M. Vojtko - Grič, Savvidis, Neofytidis (54. Turík) - S. Danko (63. Kvocera), Sidibé (72. Hovhannisyan), Kountouriotis

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Z našej strany celkom slušný výkon. Futbal našim hráčom chutil, užili si ho a užili si ho aj trenčianski fanúšikovia. Samozrejme, sme radi za víťazstvo, ale zápas už skončil a my musíme myslieť na to, čo príde ďalej. Takže musíme byť koncentrovaní a pokračovať v tvrdej práci."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "V prvom rade blahoželám Trenčínu k víťazstvu. Vyhrali úplne zaslúžene, dali 8 gólov. My sme dnes pôsobili veľmi, veľmi naivne. Nedá sa vyhrať zápas bez agresivity a bez toho, aby sme chodili do súbojov. V tom bol najväčší rozdiel. Preto je výsledok taký, aký je. Musíme však dať hlavy hore a pripraviť sa. Máme ešte tri zápasy, v ktorých chceme zabojovať o prvú šestku, ale s takýmto prístupom a takýmto výkonom to určite nedokážeme."

Sobota 22. februára o 14.00 hod.: Michalovce - Nitra (20. kolo)

Nedeľa 1. marca o 15.30 hod.: Ružomberok - Michalovce (21. kolo)

Sobota 7. marca o 15.30 hod.: Michalovce - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (22. kolo)