MATCHDAY: Slovan-Zemplín

2020-08-11 17:06:39

Milí fanúšikovia! ☀️☀️☀️

Dnes, teda v utorok 11.augusta 2020 pokračuje Fortuna liga po dvoch dňoch prestávky ďalším kolom. Sú pred nami dva anglické týždne, to znamená, že sa bude hrať sobota-utorok-sobota-streda. Utorkový program 2. kola Fortuna ligy uzavrie zápas obhajcu titulu Slovana so šiestym tímom uplynulej sezóny. Obe mužstvá sa naposledy stretli pred niečo vyše mesiacom. V 4. kole nadstavby o titul, 4. júla, vyhrali Bratislavčania na Tehelnom poli 4:0.

Igor Žofčák

Naši futbalisti proti belasým naposledy skórovali 18. mája 2019 pri domácej remíze 3:3 (Jozef-Šimon Turík v 68. min). Proti Slovanu tak čakajú naši futbalisti na strelený gól už 292 minút. Slovan a Ružomberok sú jediné kluby spomedzi súčasných fortunaligistov, nad ktorými sme od svojho vstupu do najvyššej súťaže v sezóne 2015/16 ešte nevyhrali.

V 15 vzájomných dueloch vo Fortuna lige sme uhrali so Slovanom 3 remízy, všetky na svojom štadióne. Zvyšných 12 stretnutí sme prehrali. Slovan neprehral vo Fortuna lige 21 zápasov v rade. Túto sériu začal v septembri s Trnavou, ktorú na Tehelnom poli zdolal 2:0. Slovan má na novom Tehelnom poli vo Fortuna lige bilanciu 18 víťazstiev a 2 remízy (1:1 so Žilinou 25.8.2019, 0:0 s Trnavou 11.7.2020). Najlepších hráčov Slovana netreba predstavovať. Dres Slovana v súčastnosti oblieka aj bývalý hráč Zemplína Vernon de Marco.

Vernon de Marco,

Predpokladaná zostava Zemplína proti Slovanu Bratislava:

Dehtiar - M.Kolesár, Soler, Vovkun, M.Vojtko, Mendez, Neofytidis, Žofčák, Begala, Popovits, Sidibe

Neofytidis

??Slovan Bratislava vs. MFK Zemplín Michalovce ??

Fortuna liga, 2.kolo Utorok 11.august 2020, 20:00 hod.

Stretnutie môžete sledovať v televízii na ORANGE Sport alebo cez internet prostredníctvom www stránky huste.joj.sk.