Žlto-modrí s výhrou a prehrou, vracia sa Sedlák

2015-07-10 12:00:00

V Poprade si Michalovčania poradili so Spišskou Novou Vsou a podľahli domácim. Zostávajú Nworah aj Mensah.

Prvoligový nováčik z metropoly Zemplína získal prvé posily. Definitívne si michalovský dres v nasledujúcej sezóne oblečú nigérijský útočník Peter Nworah z Podbrezovej a defenzívny stredopoliar Tomáš Sedlák, ktorý sa vracia z hosťovania v Poprade. Na spadnutie je aj zotrvanie ghanského ofenzívneho záložníka Emmanuela Mensaha z Moldavy nad Bodvou.

Tréner sa potešil

Veľkú radosť mal kormidelník MFK Zemplín František Šturma predovšetkým z návratu Tomáša Sedláka, skúseného 32-ročného popradského rodáka, ktorý vo svojom rodisku strávil necelú uplynulú sezónu. Do žlto-modrých farieb sa znovu odeje po roku a pol. „Veľmi sa teším, že Tomáš sa vracia, lebo je to skúsený a kvalitný futbalista, ktorý výborne zapadne do kolektívu. Sledovali sme v jarnej časti, v drese Popradu podával veľmi dobré výkony,“ poznamenal F. Šturma. „Seďo“ sa s Michalovčanmi dohodol na ročnom kontrakte s opciou a k mužstvu sa pripojil v stredu, pričom ešte deň predtým nastúpil proti nemu v popradskom drese. Čo ďalšie nové posily? „S Nworahom sme tiež podpísali zmluvu na rok s následnou opciou, s Mensahom sme už takisto predbežne dohodnutí, ale jeho príchod k nám ešte nie je spečatený na papieri,“ uviedol predseda predstavenstva Igor Šoltinský, podľa ktorého sa na predĺžení spolupráce klub dohodol s Michalom Gallom, Martinom Raškom či Samuelom Bayónom.

Zlepšenie proti Spišiakom

V Michalovciach naopak nezostanú útočníci Zbyněk Musiol a Raúl Iván Fabiani Bosio, ktorí na skúške neuspeli, a nenastúpili už ani na stredajší súboj proti Spišskej Novej Vsi, ktorú prvoligista zdolal 2:1. Deň predtým dosiahli „šturmovci“ rovnaký výsledok s Popradom, ale víťazne z tohto duelu vyšiel druholigista. „Hoci sme v tom zápase boli aktívni, robili sme veľa chýb a strácali sme veľa lôpt. Bol som sklamaný z tímového výkonu. Príležitosť ešte dostali všetci hráči. Proti Spišskej Novej Vsi to už bolo z našej strany lepšie, hlavne v prvom polčase sme si vypracovali veľa gólový šancí, pokojne sme mohli viesť aj 5:0. Hralo sa na ťažkom podmáčanom teréne, lebo celý čas husto pršalo. V druhom polčase už náš výkon nebol taký kompaktný,“ povedal F. Šturma, ktorý je so svojimi zverencami stále na sústredení vo Vysokých Tatrách, kde pobudnú do zajtrajšieho večera, pretože po generálke s poľským Nowym Saczom sa vracajú späť do Michaloviec. 

Zdroj: denník Korzár