Utŕžili sme prvú prehru v príprave

2021-01-30 16:19:04

Fortunaligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali v prebiehajúcej zimnej príprave v treťom zápase prvú prehru, pričom prvýkrát vyšli aj strelecky naprázdno. Nad ich sily bol druholigový celok FC Košice, ktorý pri Laborci zvíťazil gólom Kórejčana Gyuhyuna Junga 1:0.

Vo vyrovnanom zápase mohli ísť domáci do vedenia už v 2. minúte, avšak Tandir po prihrávke Oshimu krížnou strelou minul Kirovu bránu. Košičania odpovedali bombou Jakúbeka v 15. minúte, ktorá narobila Drábovi problémy. V ďalšom priebehu sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami a vzruchu pred bránami bolo máličko. Pozornosť Kiru vyskúšal pred prestávkou jeho exspoluhráč Vojtko, no z dobrej pozície vystrelil len do stredu brány. Po obrátke hostia viackrát nebezpečne podkúrili defenzíve prvoligistu a za svoju aktivitu boli odmenení štvrťhodinu pred koncom, keď po pravom krídle unikol Sabol, prihral pred bránu Jongovi a ten zblízka nemal problém poslať loptu za Dehtiarov chrbát - 0:1. Triumf Košíc mohol v 87. minúte prikrášliť Gladiš, čo ich ešte mohlo mrzieť, ale krátko nato Ntotis z hranice šestnástky vypálil iba nad bránu.

Tréner Jozef Majoroš: "Bol to celkom slušný zápas, hralo sa v dobrom tempe. Škoda toho výsledku, ale nezaslúžili sme si vyhrať. Hrali sme veľmi pomaly a veľa do šírky. Chýbala mi tam väčšia priamočiarosť a kolmosť smerom dopredu. Duel však bol pre nás poučný, videli sme to, čo sme potrebovali vidieť. Niektoré výkony neboli také, ako sme si predstavovali. Výsledok nás mrzí, ale ideme ďalej."

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 0:1 (0:0)

Gól: 74. Jong

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb (46. Dehtiar) - D. Magda (62. Siopis), Soler (46. Vovkun), F. Vaško (78. Volanakis), M. Vojtko (62. Méndez) - Špoljarič (46. Neofytidis), M. Bednár (46. Adekuoroye), Ivanov (62. M. Begala) - Oshima (62. Ntotis), Tandir (72. Hirnyi), Popovits (46. Sabolčík)

FC: M. Kira - Jonec (75. E. Matta), D. Keresteš, Václav - Gáll (43. Kis), M. Novák (81. Komár), Jakúbek (81. Borok), Kim (46. Ristovski) - E. Pačinda (64. Jong), Liener (44. Gladiš), Karaš (64. M. Sabol)

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania v utorok 2. februára o 14. hodine v rámci sústredenia v Dunajskej Strede proti druholigovej Banskej Bystrici.