Fortuna liga od novej sezóny na Markíze

2021-04-15 11:14:11

Skupina Markíza získala exkluzívne vysielacie práva na tri sezóny Fortuna ligy

Únia ligových klubov (ÚLK) získala dôležitého strategického partnera na mediálnom trhu. Exkluzívne vysielacie práva na najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž Fortuna ligu získala na tri sezóny (júl 2021 – jún 2024) skupina Markíza.

Fanúšikovia najlepšieho slovenského futbalu si od júla 2021 prídu na svoje. ÚLK Marketing, akciová spoločnosť Únie ligových klubov, podpísala trojročné strategické mediálne partnerstvo so skupinou Markíza, ktorá získala exkluzívne vysielacie práva na najbližšie tri sezóny na všetky zápasy Fortuna ligy.

„Uzavretie strategického partnerstva so skupinou Markíza je skvelou správou pre všetkých fanúšikov slovenského klubového futbalu. Markíza je spoľahlivým partnerom a veľmi sa tešíme na našu ďalšiu spoluprácu. Záujem o slovenský futbal bol eminentný a ja by som chcel poďakovať aj stále aktuálnym TV partnerom za spoluprácu v poslednom trojročnom cykle. Zmenou hracieho modelu, ale aj ďalšími krokmi, sme sa spoločne s klubmi vydali na správnu cestu a spolupráca s renomovaným partnerom, skupinou Markíza, je toho potvrdením," povedal Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov.

Skupina Markíza so svojou streamovacou službou VOYO sa od začiatku novej sezóny stane domovom slovenského klubového futbalu. Všetkých 192 zápasov v sezóne nájdu fanúšikovia práve na tejto platforme. Zároveň dva vybrané zápasy ponúkne televízia DAJTO, resp. prémiové športové stanice Nova Sport. Všetky televízne priame prenosy budú snímané minimálne na 9 kamier a budú obohatené o sprievodné štúdiá s atraktívnymi hosťami, rozhovormi s hráčmi a analýzami, ktoré budú vznikať v spolupráci Únie ligových klubov a športovej redakcie TV Markíza.

„Sme radi, že vďaka spolupráci s Úniou ligových klubov máme príležitosť prispieť k rozvoju slovenského klubového futbalu vysielaním exkluzívnych priamych prenosov a rozsiahlym redakčným pokrytím. Zároveň ide o ďalšie výrazné zatraktívnenie programovej ponuky našej streamovacej služby VOYO a televízie DAJTO, ako aj prémiových športových staníc Nova Sport,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Ide o rekordné partnerstvo z pohľadu TV práv Fortuna ligy na území Slovenska a my si veľa sľubujeme od atraktívnej spolupráce s inovatívnou SVOD platformou VOYO dostupnou kdekoľvek. Budeme tak mať možnosť obsiahnuť skutočne široké publikum a posilniť neustále stúpajúci záujem o Fortuna ligu nielen na Slovensku, ale aj v Česku,“ doplnil Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK Marketing.

Skupina Markíza bude zároveň podporovať kluby Fortuna ligy a aktivity Únie ligových klubov, zároveň na VOYO prinesie pravidelný magazín, spravodajský portál TVnoviny.sk ponúkne futbalovú talkshow. V pláne je toho oveľa viac.

Konkrétnosti ohľadne televíznych prenosov a detailné informácie o partnerstve prinesieme pred začiatkom nasledujúcej sezóny. Aktuálna sezóna ostáva naďalej na obrazovkách RTVS a Orange Šport, živé online streamy zo všetkých zostávajúcich zápasov aktuálnej sezóny si môžu fanúšikovia pozrieť na ifortuna.sk.

Zdroj: Fortunaliga.sk