Fortuna liga je motivácia, hráči sa môžu predať

2015-06-30 12:00:00

Hovorí kapitán michalovského celku Michal Gallo v rozhovore na úvod letnej prípravy na prvú ligu.

Kapitána futbalistov MFK Zemplín Michalovce Michala Galla po celú sezónu nezradilo zdravie a obchádzali ho i zranenia. Vďaka tomu nevynechal v druhej najvyššej slovenskej súťaži ani jedno z 34 stretnutí a hlavný kormidelník František Šturma mu doprial i plnú minutáž.

"Mám komplet minutáž, čo sa týka ligy i pohára a mám pocit, že ako jediný v šatni," ozrejmil na úvod rozhovoru Gallo, ktorý verí, že podobný kúsok sa mu podarí aj v nasledujúcom ročníku. Spoločne so spoluhráčmi odštartovali v pondelok večer prípravu na novú sezónu Fortuna ligy 2015/2016. "Úvodné stretnutie prebehlo štandardne, zvítali sme sa, porozprávali ako bolo na dovolenkách, čo je nové a už sa nevieme dočkať ligových zápasov. Pred súpermi máme rešpekt, ale strach z nikoho," uviedol Gallo.

Podobne ako poniektorí jeho spoluhráči trávil dovolenku v zahraničí."Dovolenka bola výborná, v Tunisku. Nemali sme problémy, takže všetko je v poriadku," zareagoval Gallo narážajúc na nepríjemné udalosti z posledných dní v severoafrickom štáte. Okrem iného prezradil i to, že myšlienkami je už na prvom súťažnom zápase proti obhajcovi majstrovského titulu z Trenčína."Myšlienkami som tam, príprava sa sústreďuje práve na tento duel. Tešíme sa na neho a od prvého duelu chceme bodovať," naznačil ambície michalovský kapitán.

Keďže druholigisti končia sezónu neskôr, tak Michalovčania mali iba dva týždne voľna. Po prvom však trénovali individuálne, aby sa udržiavali v kondícii. "Mali sme dvojtýždňovú pauzu a práve tie strácame na prvoligistov. Bolo to krátke, ale už sme na to zvyknutí," konštatoval Gallo a pokračoval:"Prvá liga je motivácia, už sú tu i médiá, viac sa to propaguje a mladí hráči sa môžu predať lepšie ako v druhej lige."

Kapitán Michaloviec si myslí, že medzi druhou a prvou ligou je dosť veľký skok. "Všetky tímy sú totiž kvalitné, na ihrisku sa bude bojovať o každý meter. Nebudeme hrať teda ľahké zápasy ako v druhej lige s tímami zo spodku tabuľky. Jeden vypadne a my chceme v Michalovciach udržať ligu," povedal Gallo a na otázku, či by to mohlo byť na úkor druhého postupujúceho z druhej najvyššej súťaže (Skalice) dodal: "Ak mám pravdu povedať, je mi jedno na koho úkor to bude."

Zdroj: TASR