Nespokojnosť strelcov, jeden bod sa im málil

2021-05-16 20:51:33

Veľa nechýbalo a na michalovskom štadióne sme mohli opäť zažiť infarktový záver prvoligového zápasu. V 93. minúte za stavu 2:2 už domáci dvíhali ruky nad hlavu, keď výborne vystrelil prízemne k vzdialenejšej žrdi Takuto Oshima, avšak gólman čiernej pleti v seredskej bráne Ayotunde Ezekiel Ikuepamitan vytiahol čarovný zákrok pravou rukou a loptu vytlačil na rohový kop. Zemplínčanom sa po záverečnom hvizde remíza málila, na vlastnej pôde totiž nutne potrebovali vyhrať, aby opustili barážovú pozíciu. Potešila ich jedine prehra Nitry v Ružomberku, vďaka sa definitívne vyhli priamemu zostupu. Japonský tvorca hry Oshima mohol byť v sobotu dvojgólovým strelcom a fanúšikovia by ho vznášali do nebies. V 76. minúte si tesne pred šestnástkou prebral loptu a ľavačkou ju krásne poslal do siete, čím vyrovnal na 2:2. O druhý zásah ho obral skvelý brankár Ikuepamitan v spomínanej situácii z nadstaveného času. „Veľmi sme tento zápas chceli vyhrať, čo sa nám nepodarilo. Nie som spokojný, ale smutný. Veľmi smutný,“ povzdychol si 22-ročný Japonec, pre ktorého to bol premiérový zásah v našej najvyššej súťaži od svojho zimného príchodu zo Župčian. „Vždy chcem streliť gól. Konečne sa mi nejaký podarilo dať. Verím, že pridám aj ďalšie,“ podotkol Takuto. Mimochodom, Oshima je iba druhým japonským futbalistom v michalovskom drese. Prvým bol v jari 2018 Tsubasa Nishi, ktorý si zhodou okolností takisto otvoril gólový účet vo Fortuna lige v predposlednom kole nadstavbovej časti. Tsubasa, takisto stredný záložník, vtedy vsietil proti Podbrezovej víťazný gól na 1:0. Druhý gól v aktuálnej sezóne aj celkovo v lige zaznamenal proti tímu z mesta horaliek Filip Vaško. Kým jeho premiérový v decembri doma proti Ružomberku prispel k výhre 4:3, tento stačil iba na remízu. Rodák z Rožňavy potvrdil, že je výborný hlavičkár, veď oba góly vsietil hlavou. Vaško k stretnutiu so Sereďou poznamenal: „Bol náročný. Myslím si, že vo väčšine priebehu sme dominovali. Boli sme lepší na lopte, aj sme si vytvorili viac šancí. Dostali sme však dva hlúpe góly, zvlášť ten prvý, ktorý padol už v 5. minúte a trošku naštrbil našu psychiku. S výsledkom určite nie sme spokojní, chceli sme zvíťaziť, aby sa nám do Nitry išlo ľahšie. Nič, musíme ísť ďalej a čo najlepšie sa na duel pod Zoborom pripraviť.“ Ako už načrtol stopér MFK Zemplín, v záverečnom ligovom kole sa žlto-modrí predstavia na trávniku Nitry, ktorá je už istým zostupujúcim. Ak sa chcú vyhnúť barážovému dvojzápasu s druhým najlepším druholigistom, musia tam zabodovať naplno a popritom čakať na zaváhanie Pohronia či Senice. „Je to tak, náš osud nezávisí už iba od nás. V prvom rade potrebujeme v Nitre vyhrať a získať tri body a potom podľa ostatných výsledkov uvidíme, čo sa udeje s tabuľkou.“ Foto: Róbert Andrejov