Trusa v repre s gólom, Vojtko opäť kapitán

2021-06-08 19:19:41

Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrala v utorok popoludní v rámci júnového prípravného zrazu druhé medzištátne stretnutie, tentoraz s rovesníkmi z Fínska. Hráčov zo severu Európy vyprášili 4:0, keď všetky štyri góly zaznamenali už v úvodnom dejstve. Lodivod Jaroslav Kentoš dal opäť príležitosť obom nominovaným hráčom MFK Zemplín Michalovce. Ľavý obranca Matúš Vojtko aj útočník Matej Trusa nastúpili v základnej zostave a na ihrisku pobudli do polčasovej prestávky. Vojtko mal znovu na rukáve kapitánsku pásku a Trusa sa strelecky presadil, keď v 34. minúte zvyšoval na 3:0.

Slovensko 21 - Fínsko 21 4:0 (4:0)

Góly: 23. a 38. Kaprálik, 10. Galčík, 34. M. TRUSA

SR 21: Ludha (46. Belko) - Suľa (57. Kováčik), Kóša (73. Pišoja), A. Obert (73. T. Nemčík), M. VOJTKO (46. Javorček) – Nebyla (46. Myslovič), Lichý (46. Gono), J. Bernát (57. Šviderský) – Kaprálik (57. Slebodník), M. TRUSA (46. Kadák), Galčík (46. Goljan)

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Náš výkon spĺňal vysoké kritériá. V prvom polčase sme si vytvorili viac príležitostí a boli sme aj efektívni. V druhom polčase si Fíni dávali väčší pozor, nenechali hráčov zbehnúť za obranu. Celkovo môžem chlapcov pochváliť."