Do kádra pribudli traja noví hráči

2021-06-23 17:47:58

V nevydarenom prípravnom stretnutí na pôde druholigového Humenného (2:5) sa v michalovskom drese objavilo niekoľko nových tvárí. Tréner Miroslav Nemec mal k dispozícii hneď trio novicov, ofenzívnych hráčov Matúša Marcina, Vladimíra Pydu a Nigérijčana Christiana Attaha. Všetci traja sa k mužstvu pripojili začiatkom tohto týždňa a zatiaľ sú v MFK Zemplín na skúške.

Najskúsenejší z tejto trojice je Matúš Marcin narodený 6. apríla 1994 v Prešove. Kariéru talentovaného útočníka pred pár rokmi pribrzdilo vážne zranenie a reštartovať sa ju snažil v poľskom tíme Elana Toruň, kde pôsobil posledného poldruha roka a v minulej sezóne zaň nastrieľal osem gólov. Predtým hral v materskom Prešove, Jihlave, Banskej Bystrici, Ľuboticiach a Podbrezovej. Bývalý mládežnícky reprezentant má na svojom konte 44 zápasov v slovenskej prvej lige a 7 v českej. Hneď v premiére v michalovskom drese aj skóroval.

Aj Vladimír Pyda pochádzajúci z Čirča (narodený 6. júna 1995) je útočník. Takisto bol v minulosti mládežníckym reprezentantom a naposledy hrával za treťoligové Lipany, kde patril medzi najlepších strelcov. V posledných štyroch sezónach zakaždým zaznamenal viac než desať gólov. Vo svojej kariére ešte hrával za rodný Čirč, Bardejov a Šarišské Michaľany.

Do tretice útočníkom je i urastený Nigérijčan Christian Attah Junior (na titulnej fotografii), ktorý sa narodil 23. októbra 1997. Vyrastal vo futbalovej akadémii Galadima, odkiaľ v lete 2019 prestúpil do Serede. V minulom ročníku pôsobil v českom Třinci, kde bol aj spoluhráčom Erika Šuľu, iného nového hráča v Michalovciach.

Čo sa týka ďalších zmien v kádri MFK Zemplín, do tréningového procesu sa už zapojil aj grécky stredopoliar Georgios Neofytidis. Naopak, preč je už dvojica testovaných legionárov - Čech Nicolas Moravčík aj Nigérijčan so švédskym pasom Samuel Monday Ayinoko, ktorý si v Liptovskom Mikuláši privodil svalové zranenie.

Foto: Róbert Andrejov