Zo Žiaru nad Hronom bez bodu aj gólu

2021-08-01 00:22:05

Prvé vystúpenie na súperovej pôde v novej sezóne michalovským futbalistom nevyšlo. V súboji 2. kola Fortuna ligy ťahali za kratší koniec na ihrisku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, kde po zbabranom úvodnom dejstve, v ktorom inkasovali oba góly, prehrali 0:2.

Pohronie začalo aktívne, od začiatku sa tlačilo pred bránku súpera. Száraz musel zasahovať už v druhej minúte po strele Adlera a v šiestej išiel do víťazného súboja s Lačným, ktorý nebezpečne číhal na päťke. V deviatej bol však prikrátky na presnú strelu Ladjiho spoza šestnástky – 1:0. Hostia odpovedali ešte pred štvrťhodinou, Žofčák po spolupráci s Kanuom rozvlnil sieť krúžnou strelou, ale podľa čiarového arbitra z ofsajdu. Domáci túto výstrahu zobrali vážne a zvýšili na 2:0 po peknom prieniku Lačného do stredu pokutového územia, odkiaľ zasunul loptu parádne k žrdi. Futbalisti Pohronia dominovali na ihrisku aj v ďalších minútach, ale do vyloženej šance sa nedostali a v závere polčasu mohli pykať. Michalovčania ožili a mohli skórovať najmä v 38. minúte, keď sa aktívny Kanu pekne dostal do pokutového územia, dobre vystrelil, ale kvalitný zákrok predviedol aj brankár Slančík.

Pohronie malo šancu hneď na začiatku druhého polčasu. Badolo vyslal center z pravej strany na bližšiu žrď, kde hlavičkoval Adler, no mieril nepresne. Hostia sa potom viac snažili smerom dopredu, v 58. minúte pohrozili Kotulom, ktorý spoza veľkého vápna parádne strieľal k žrdi a poriadne natiahol domáceho gólmana. Z následného rohu vystrelil aj Kanu, ale iba do stredu brány, kde bol pripravený Slančík. Ten už v ďalšom priebehu nemal výraznejšiu prácu, chýbali vyložené šance, takže polčasový stav zostal nemenný. Nedokázal ho zmeniť ani Blahút v závere, keďže jeho tvrdá strela bola zblokovaná, a ani Kanu, ktorý v nadstavenom čase spoza šestnástky vypálil nad bránu.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)

Góly: 9. Ladji, 17. Lačný

ŽK: 67. Špiriak, 75. Výbošťok, 81. Lačný - 11. M. Begala, 85. Kvocera

Rozhodovali: Kišš - Vorel, Zemko; 897 divákov

FK POHRONIE: Slančík - Špiriak, Paluszek, Čmovš, Blahút - Mazan, Pajer - Badolo (80. Šmatlák), Adler Da Silva (90. Jenat), Ladji (69. Výbošťok) - Lačný

MFK ZEMPLÍN: Száraz - Kotula, Artabe, F. Vaško, M. Vojtko - Neofytidis - D. Magda (46. M. Trusa), M. Begala (67. Popovits), Oshima (67. Kvocera), I. Žofčák (84. Ranko) - Kanu

Gergely Geri, tréner Pohronia: "Úvod nám vyšiel výborne. Hrali sme to, čo sme si zaumienili. Máme však úzky káder, na lavičke sme mali dorastencov, ktorí poriadne ani dorasteneckú ligu nehrali, takže sily nám postupne dochádzali. Začali sme byť pasívnejší, ale bola tam i kvalita súpera, ktorú treba rešpektovať. V kľúčových momentoch nás výrazne podržal brankár Slančík. Je to vydreté víťazstvo. Potrebujeme sa posúvať ďalej. S výkonom nie som celkom spokojný. Verím, že ak posilníme mužstvo, kvalita pôjde vyššie.“

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: "Nezvládli sme začiatok zápasu, čo ma veľmi mrzí. Nedostatočne sme pokryli útočníkov súpera. Zápas sme si prehrali hneď na jeho začiatku. Potom sme sa snažili niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť, či už zmenami, alebo lepším pohybom, bohužiaľ sme nestrelili kontaktný gól. Nabehali sme sa, natrápili, no bod sme nezískali.“

Sobota 7. augusta o 18.00 hod.: Michalovce - Trenčín (3. kolo)

Sobota 14. augusta o 18.00 hod.: Slovan Bratislava - Michalovce (4. kolo)

Sobota 21. augusta o 18.00 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (5. kolo)