Nešťastná prehra po penalte v nadstavení

2021-09-12 14:59:26

Prvoligoví michalovskí futbalisti po dvoch zápasoch bez prehry už do tretice v lige nezabodovali.

Na vlastnom štadióne zostali v sobotu podvečer na štíte trnavského Spartaka, ktorému v súboji 7. kola Fortuna ligy podľahli smolne 1:2. Rozhodujúci gól totiž inkasovali v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu…

Pri nástupe bol solídne zaplnený štadión svedkom slávnostného blahoželania kapitánovi MFK Zemplín Igorovi Žofčákovi, ktorý nastúpil na svoj 400. duel v najvyššej slovenskej súťaži a pri tejto príležitosti dostal z rúk primátora mesta Viliama Zahorčáka, člena predstavenstva klubu Jána Sabola a bývalého spoluhráča a dlhoročného priateľa Miroslava Božoka pamätný dres a iné predmety. Domáci však začali ustráchane, Trnavčania v úvode diktovali tempo hry a rýchlo sa aj ujali vedenia. V 10. minúte skončil priamy kop Procházku z ľavej strany v sieti Száraza, keď loptu na prvej žrdi ešte jemne hlavou pohladil domáci stopér Artabe – 0:1. Hostia boli pri chuti a polhodine hry to opäť skúšal Procházka, s jeho strelou si však brankár poradil. V 35. minúte po osi Žofčák – Oshima – Kanu sa posledne menovaný ocitol sám pred Takáčom, ale trestuhodne minul bránu. O tri minúty sa udiala takmer identická situácia a rovnaký hráč opäť v tutovke mieril vedľa. Tieto momenty Zemplínčanov nakopli a hoci ešte v 42. minúte opäť pohrozil strelecky aktívny Procházka, ktorého pokus do stredu brány chytil Száraz, Spartak sa pomaly dostával pod tlak.

Žlto-modrým sa bleskurýchlo po zmene strán aj podarilo vyrovnať, keď svoj vôbec prvý roh v zápase rozohral Žofčák s Kotulom nakrátko a po centri druhého menovaného nekompromisne hlavou rozvlnil sieť Artabe – 1:1. Vzápätí mohol domácich schladiť Yusuf, ktorého centrom našiel Trajkovski, jeho hlavičku však zneškodnil Száraz. V ďalšom priebehu hry mali jednoznačne navrch tribúnami hnaní východniari, ktorí si aj vypracovali viacero gólových šancí. V 61. minúte Žofčákova strela išla nad bránu, o dve minúty na opačnej strane to skúšal striedajúci Cabral, zblízka však nechal vyniknúť Száraza. Zápas gradoval, rovnako tak aj tlak domácich. V 67. minúte krásny priamy kop Žofčáka vďaka teču múru skončil tesne vedľa a po nadýchanom centri jubilanta hlavičku Trusu famózne vyrazil Takáč. Štvrťhodinu pred koncom sa vytiahol aj domáci gólman, ktorý vytesnil na roh nebezpečnú strelu Cabrala. Keď sa už zdalo, že mužstvá si body podelia, v 91. minúte nešťastným obranným zákrokom „zoťal“ Vaško vo vlastnej šestnástke Boatenga a z nariadenej penalty bez problémov skóroval Twardzik – 1:2…

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Góly: 49. Artabe – 10. Procházka, 90+. Twardzik (11 m)
ŽK: 69. Méndez, 90+. F. Vaško – 78. Twardzik, 79. Bukata
Rozhodovali: Gemzický – Jekkel, T. Straka; 1537 divákov
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Artabe, Ranko, F. Vaško – Kotula, Neofytidis (46. M. Trusa), M. Begala (89. Kvocera), Méndez – Oshima, Kanu (82. Popovits), I. Žofčák
FC SPARTAK: Dom. Takáč – Procházka, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván (56. Cabral), Savvidis, Vlasko (72. Bukata), Grič (72. K. Boateng), Yusuf (72. Jones) – Ristovski (90+. Tumma).

Miroslav Nemec, MFK Zemplín Michalovce: „Začiatok zápasu sme si predstavovali inak. Dostali sme gól zo štandardnej situácie. Myslím si, že potom sme dominovali počas celého zápasu. Mali sme veľa šancí v prvom aj druhom polčase. Som hrdý na naše mužstvo. Náš problém je, že nepremieňame šance. Trnava má silný káder so skúsených hráčov, my až toľko skúseností nemáme. Pracovať s týmto tímom je však radosť.“

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, pomerne skoro sme sa ujali vedenia. V prvom polčase sme sa snažili kontrolovať hru s loptou na kopačkách. To sa nám síce darilo, no zároveň sme Michalovciam ponúkli dve veľké šance. Po inkasovanom góle sme asi na 20 minút stratili zápas, snažili sme sa do neho dostať prestriedaním. V závere sa k nám priklonilo šťastie.“