Matej Trusa v reprezentácii do 21 rokov

2021-10-01 08:49:58

Matej Trusa opäť povolaný do reprezentácie do 21 rokov

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš nominoval na októbrový dvojzápas kvalifikácie ME 2023 v Španielsku a doma s Maltou 23 hráčov. V nominácii opäť nechýba ani náš útočník Matej Trusa. Kentoš nominoval aj nášho bývalého hráča Matúša Vojtka, ktorý nedávno prestúpil do Slovana Bratislava. Ďalší hráč Zemplína Matúš Begala sa ocitol iba medzi náhradníkmi.

Slováci vstúpili do kvalifikácie domácou výhrou 3:1 nad Litvou, následne prehrali v Severnom Írsku 0:1. Po dvoch zápasoch sú na čele tabuľky C-skupiny Španieli s plným počtom 6 bodov. Slováci, Rusi, Severní Íri aj Malta ich nazbierali tri. O šampionát bojuje 53 mužstiev a na záverečný turnaj postúpi 16 tímov. Istotu majstrovstiev Európy majú hostiteľské krajiny Rumunsko a Gruzínsko. Postup na šampionát si vybojuje deväť víťazov skupín a najlepšie mužstvo z druhých miest. O ďalšie štyri miestenky zabojuje zvyšných osem reprezentácií na druhých miestach, ktoré vytvoria dvojice a budú medzi sebou súperiť v baráži, tá je na programe v septembri 2022.

Nominácia tímu SR 21 na zápasy kvalifikácie ME 2023 proti Španielsku (8. októbra o 20.45 SELČ v Seville) a Malte (12. októbra o 16.30 h v Nitre):
Brankári: Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová), Ľubomír Belko (MŠK Žilina)
Obrancovia: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová), Kristián Mihálek (FC Petržalka), Sebastián Kóša (FC Spartak Trnava), Tomáš Nemčík, Samuel Suľa (obaja MŠK Žilina), Ivan Mesík (FC Nordsjaelland), Matúš Malý (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Matúš Vojtko (ŠK Slovan Bratislava)
Stredopoliari: Martin Šviderský (Manchester United U23), Peter Pokorný (Real Sociedad), Samuel Lavrinčík, Matúš Kmeť (obaja AS Trenčín), Miroslav Gono, Adam Goljan (obaja MŠK Žilina), Ján Bernát (KVC Westerlo), Filip Lichý (ŠK Slovan Bratislava), Roland Galčík (FK Železiarne Podbrezová)
Útočníci: Jakub Kadák (AS Trenčín), Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Kaprálik (MŠK Žilina)