Dvaja naši súperi menili trénerov

2021-10-04 18:37:06

Tréner Žiliny Pavol Staňo skončil po prehre v Michalovciach.

Dvaja naši súperi vo Fortuna lige využili začiatok druhej reprezentačnej pauzy na výmenu hlavných šéfov realizačných tímov. V MŠK Žilina skončil ako hlavný kormidelník Pavol Staňo, ktorému sa osudnou stala prehra v desiatom kole v Michalovciach (0:1). Jeho dočasným nástupcom sa podľa oficiálnej stránky klubu stane doterajší asistent Peter Černák.

Štyridsaťštyriročný bývalý obranca pracoval v MŠK od sezóny 2018/2019 najskôr ako asistent pri B-tíme a začiatkom roka 2020 dostal po odchode trénera Jaroslava Kentoša možnosť viesť A-tím. Na lavičke sedel v 69 stretnutiach s bilanciou 37 výhier, 11 remíz a 21 prehier.

Zmena sa udiala v poslednom tíme tabuľky FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Ten zvíťazil akurát v druhom kole práve nad našim Zemplínom a na víťazstvo čaká už osem duelov. Doterajšiemu trénerovi Štefanovi Zaťkovi sa stala osudnou piatková prehra v Dunajskej Strede (4:2). Jeho nástupcom sa stal Španiel Pablo Villar. Tridsaťpäťročného Villara, ktorý získal najvyššiu medzinárodnú trénerskú licenciu UEFA PRO vo veku 23 rokov ako najmladší v histórii Španielska, vybral spoluvlastník a partner klubu Loic Favré. Ten na seba prevzal kompetencie športového riaditeľa a ako člen vedenia prevzal aj zodpovednosť za riadenie A-mužstva a jeho skladbu. Zaťko bude naďalej pracovať v štruktúrach FK Pohronie.