Slovenská prehra po dvoch penaltách

2021-10-09 13:11:26

Mladí sokolíci siahali na prekvapenie, Matej Trusa striedal.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v piatkovom stretnutí C-skupiny kvalifikácie ME 2023 na pôde favorizovaných španielskych rovesníkov 2:3. V Seville dvakrát viedli gólmi Jána Bernáta a Filipa Lichého, domáci však v závere otočili vývoj duelu vďaka dvom premeneným jedenástkam. Mladí Slováci majú po druhej prehre za sebou naďalej na konte tri body a figurujú na štvrtej priečke. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí, v utorok o 16.30 hod. privítajú v Nitre vrstovníkov z Malty. Španielsko vedie tabuľku s plným počtom 9 bodov.

Michalovský útočník Matej Trusa v súboji proti Španielom nastúpil v 62. minúte, keď vystriedal Jakuba Kadáka. Zakončovateľ MFK Zemplín hneď po dvoch minútach pobytu na trávniku inkasoval aj žltú kartu.

Španielsko 21 - Slovensko 21 3:2 (0:1)

Góly: 58. Guillamon, 80. S. Gomez (11 m), 88. Miranda (11 m) - 20. J. Bernát, 71. Lichý

SR 21: Krajčírik - Kováčik, S. Kóša, T. Nemčík, Mesík - Lavrinčík (80. Šviderský), Pokorný, J. Bernát (69. Lichý) - Kaprálik (69. M. Kmeť), Kadák (62. M. TRUSA), Goljan (62. Galčík)

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. Chlapcov chválim za prístup, nasadenie a plnenie taktických pokynov. Prehra mrzí vzhľadom na to, že sme dvakrát viedli. K penaltovým situáciám sa zatiaľ nebudem vyjadrovať."