Oslabení Michalovčania s postupovým cieľom

2021-11-09 19:30:42

Na Michalovčanov čaká v stredu dohrávaný zápas štvrtého kola Slovnaft Cupu.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce musia rýchlo zabudnúť na šnúru troch prehier a štyroch duelov bez víťazstva. Zverenci trénera Miroslava Nemca totiž už v stredu absolvujú duel štvrtého kola Slovnaft Cupu (začiatok o 13.30 hod.) na pôde druholigového Komárna, ktoré v treťom kole šokujúco vyradilo Dunajskú Stredu.

Zemplínčania to budú mať o to ťažšie, že im bude chýbať kapitán Igor Žofčák, ako aj útočník Matej Trusa, ktorý si v nedeľu odišiel plniť povinnosti pri reprezentácii do 21 rokov.„Máme nejaké choroby aj menšie zranenia. Nejako to ale určite poskladáme,“ reaguje tréner MFK Miroslav Nemec, podľa ktorého slov sa družstvo dostalo po troch ligových prehrách pod výsledkový tlak. Aj jeho realizačný tím bude v stredu oslabený, keďže asistent Marek Ondrík je s reprezentáciou do 19 rokov v španielskej Malage.

Družstvu z juhu Slovenska, v ktorom pôsobí bývalý slovenský reprezentant Kornel Saláta, ale aj dvaja bývalí hráči MFK Zemplín brankár Miloslav Bréda, či stopér Dávid Špak, sa momentálne v lige darí. Neprehralo deväť duelov v rade a v neúplnej tabuľke druhej ligy mu patrí druhé miesto, iba o skóre za vedúcou Podbrezovou. „Videl som ich posledný zápas v Dubnici nad Váhom, kde v sobotu vyhrali 3:1, ako aj predtým zápas v Petržalke, kde zase remizovali 2:2. Na videu som zase videl ich domáci zápas s Trebišovom. Máme zmapované teda ich posledné tri zápasy,“ poznamenal michalovský tréner. Toho tím sa pokúsi v stredu doplniť sedmičku už istých fortunaligistov v jarných bojoch národného pohára, kde sa dostali aj dvaja zástupcovia Zemplína – druholigové Humenné a treťoligový Vranov nad Topľou. „Sme účastníkom Fortuna ligy, takže určite tam pôjdeme s cieľom postúpiť do jarných bojov. Verím, že to zvládneme a dobre sa tak naladíme na ďalší domáci ligový duel so Slovanom Bratislava,“ dodáva Miroslav Nemec.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)