Nesmierne šťastní

2021-12-01 10:35:51

Michal Ranko poradil Matejovi Trusovi a bol z toho víťazný gól

Michalovčania po sérii štyroch ligových prehier naplno zabrali. Liptovskému Mikulášu uchmatli v Poprade tri body (1:0) v hodine dvanástej.

Hoci domáci mali bližšie k víťazstvu, dokonca dvakrát mierili do žrde, nakoniec nezískali ani bod. Na gól z 89. min už nedokázali odpovedať. „To je asi najlepší scenár zápasu: streliť víťazný gól v závere stretnutia a potom už nejako uhrať tesné víťazstvo. V tomto zápase sa nám to podarilo a sme nesmierne šťastní,“ povedal azda jeden z najlepších hráčov na ihrisku Michal Ranko. Keďže najskúsenejší hráč MFK Zemplín Igor Žofčák prišiel na ihrisko až po prestávke, michalovský stopér mal v Poprade od začiatku stretnutia kapitánsku pásku. A na ihrisku sa v súlade s ňou aj správal. Ako ozajstný kapitán bol vodca mužstva od prvej do poslednej minúty. Najmä v druhom polčase pri narastajúcom tlaku Liptákov, keď pribúdali rohy i centrované lopty do šestnástky, zviedol množstvo súbojov a so Španielom Artabem sa dobre dopĺňali v stopérskej dvojici. Hoci to už niekedy vyzeralo na hrane a gól visel na vlásku, defenzíva hostí nakoniec uhájila čisté konto. „Pred zápasom sme si vraveli, že domáci sú nebezpeční po centroch do šestnástky. Štandardné situácie zahrávajú veľmi dobre. My sme však po zápasoch, v ktorých sme mali aj kus smoly, mali konečne trochu šťastia a podarilo sa nám v obrane uhrať všetky súboje. Pochvala však patrí celému tímu. Všetci chlapci ukážkovo odjazdili celý zápas,“ doložil Michal Ranko.

Michalovčania začali aktívnejšie. V prvej polovici úvodného polčasu dominovali, no domáci postupne vyrovnali hru a v druhom polčase boli lepší. Minimálne bod by si zaslúžili. Hostia však aj so šťastím odolávali a strelený gól v samom závere bol pre nich priam vykúpenie. „Futbal je veľmi nevyspytateľný. Možno v predchádzajúcich zápasoch nám ukázal horšiu tvár, ale celý týždeň sme tvrdo pracovali a v tomto súboji sme boli my tí šťastnejší,“ uviedol 27-ročný stopér. O osude stretnutia nakoniec rozhodol rohový kop Žofčáka a hlavička Trusu. Keďže Michalovi Rankovi chýba k dvom metrom len desať centimetrov, na štandardné situácie chodí aj on. Zatiaľ sa však pred súperovou bránkou gólovo nepresadil. „Štandardky máme nacvičené. O tom, ako ich Igor Žofčák perfektne zahráva, sa ani nemusíme baviť.. Matej zvykne nabiehať na prvú žrď. Teraz som mu vravel, nech si počká, lebo lopta pôjde od bránky. Trafil ju výborne a tri body sú naše. Super, sme za ne veľmi vďační,“ konštatoval Michal Ranko.

Zdroj: Denník Šport (Tomáš Petro)