Rozhodol úvod

2021-12-13 18:53:23

Denník Šport o našom zápase v Trnave (2:0).

Ak vo štvrtok vládli v Trnave pochybnosti, či sneh nebude prekážka k odohraniu zápasu, v piatok ráno to už neplatilo. Vo štvrtok v noci sa na ploche brigádovalo. K dielu priložili ruku mnohí a výsledok ich driny bol, že z termoplachiet, ktoré prikrývali trávnik, sa odstránila hrubá vrstva snehu. Už od novembra zapnuté vyhrievanie potom zabezpečilo na december perfektný trávnik, ktorého zeleň kontrastovala s belobou okolo štadióna. Domáci hráči akoby sa chceli odvďačiť čo najskôr... V 33. sekunde už hostia prehrávali. Ristovski potiahol loptu k šestnástke, tam si ju prevzal Bukata a do pravej strany poslal prihrávku na Cabrala. Lopta bola pomalá a zdalo sa, že ju ľahko získa michalovský Mendez. Ibaže ten sa osudovo pošmykol a lopta predsa „došuchtala“ ku Cabralovi. Ten si následne loptu zasekol a ľavačkou vypálil. Száraz robil, čo mohol, vyrazil loptu pred seba, avšak len do priestoru, kam si už medzitým nabehol Bukata. Technický hráč už vedel, čo s loptou, pekne ju zavesil nad bezmocného brankára a Trnava bola na koni.

Martin Bukata dal v tejto sezóne tri góly v lige. Ten druhý v predchádzajúcom kole v Žiline v úplnom závere zápasu. Dalo by sa povedať, že teraz proti Michalovciam začal tam, kde proti Žiline skončil. „Zase som mal šťastie, že sa to ku mne odrazilo,“ usmieval sa Martin Bukata po zápase. „Pred zápasom sme si hovorili, že bude dôležité dať prvý gól a dať ho v prvom polčase. Strelili sme dva... Škoda, že nám potom chýbal pokoj v hre s loptou. Mohli sme to niekedy upokojiť, takto to bol futbal hore-dole. Hra možno nebola ideálna, ale ustrážili sme si to,“ dodal Martin Bukata. Hostia vedeli, že doplatili na úvod. „Prehrali sme 0:2 a mrzí nás úvod. Trnava už potom prestala hrať. Možno sme vyzerali naoko dobre, že máme loptu, ale Trnavčania už mali nahraté. Neviem si vysvetliť, čím to je, ale do 10. minúty vždy dostaneme gól. Je to zlé, musíme s tým niečo robiť,“ povedal Matej Trusa.

Zdroj: Denník Šport