Michalovce s najstarším a najmladším hráčom Fortuna ligy

2021-12-27 17:32:41

Najstarším hráčom ligy je Igor Žofčák, najmladším Zoran Záhradník.

V jesennej časti Fortuna ligy sa v michalovskom MFK Zemplín vyskytla jedna rarita. Pod vedením trénera Miroslava Nemca totiž nastúpili najstarší a najmladší hráč súťaže. Najstarším hráčom je náš kapitán, 38-ročný Igor Žofčák. Najmladším zase šestnásťročný Zoran Záhradník, ktorý si svoju premiéru odbil dva dni po dosiahnutí šestnástich narodenín v piatom kole proti Liptovskému Mikulášu (2:1). Túto zaujímavosť priniesol v článku špecializovaný portál fortunaliga.sk.

Počas jesene sa na trávnikoch Fortuna ligy objavilo 297 hráčov, pričom 81 futbalistov zažilo svoj ligový debut. Ani minútu nechýbali na trávnikoch obranca Ružomberka Lukáš Fabiš a brankári DAC Martin Jedlička, Ružomberka Ivan Krajčírik, Senice Henrich Ravas a aj Spartaka Trnava Dominik Takáč, ktorý má však na konte o 90 minút menej (pre kontumáciu v zápase so Slovanom Bratislava). 

Návštevnosť opäť poznačená pandémiou  

Pätnásť fortunaligových kôl sa hralo za prítomnosti fanúšikov na štadiónoch, vždy však bol maximálny počet prítomných fanúšikov regulovaný aktuálnym Covid automatom. V posledných štyroch kolách sa hralo pred prázdnymi tribúnami. Tento fakt výrazne ovplyvnil čísla návštevnosti. Na 113 zápasov prišlo dokopy 113.061 fanúšikov, čo je priemer 1001 ľudí na jeden zápas. Najvyššia návšteva sa zrodila v siedmom kole v zápase Dunajská Streda – Slovan. Na tento zápas prišlo 7144 fanúšikov. Spomedzi mužstiev najviac fanúšikov prišlo do MOL Arény na zápasy DAC, a to 36.527, čo je priemer 4.566 fanúšikov na zápas.

Najgólovejšie bolo 8. kolo  

Na jeseň padlo v 114 zápasoch 301 gólov, čo je priemer 2,64 gólu na zápas. Najgólovejšie bolo ôsme kolo, v ktorom padlo 24 gólov. V tomto kole boli dva 6-gólové zápasy. Liptovský Mikuláš doma zdolal Pohronie 5:1 a v zápase Trenčína so Senicou sa zrodila remíza 3:3. Najviac gólov, až 43, nasúkal svojim súperom jesenný majster ŠK Slovan, najmenej gólov nastrieľalo Pohronie, len 16. Najmenej gólov inkasoval trnavský Spartak, len 11, a to sa do štatistík ráta aj skontumované derby v prospech Slovana v pomere 0:3. Na jeseň máme dvoch kráľov strelcov. Aj Ezekiel Henty zo Slovana Bratislava, aj Jakub Kadák z Trenčína nastrieľali na deväť gólov. Zaujímavosťou je, že Henty nastrieľal všetky góly v len 5-tich stretnutiach. Útočník belasých je zároveň jediným futbalistom, ktorý dokázal na jeseň zaznamenať hetrik, a to v 6. kole do siete ViOnu Zlaté Moravce. Sezónu 2021/22 načal strelecky trenčiansky Adam Tučný v úvodnom kole (Trenčín – FC ViOn 4:0) a zakončil žilinský Benson Anang v 19. kole (Žilina – Slovan 1:1).