V nedeľu bude opäť e-Fortuna liga Challenge

2022-02-02 15:53:24

Michalovský MFK Zemplín bude v súťaži reprezentovať Sebastián Gembický.

Únia ligových klubov usporiada v nedeľu už tretí ročník obľúbeného turnaja e-Fortuna liga Challenge. Zapojí sa do neho 12 futbalistov z dvanástich tímov futbalovej Fortuna ligy. Ešte pred štartom jarnej časti najvyššej súťaže, ktorá sa naplno rozbehne 11. februára, sa uskutoční atraktívny turnaj v hre FIFA 22. Každý hráč bude reprezentovať svoj tím, pričom futbalisti budú hrať z domu online. Celý turnaj bude moderovaný a streamovaný na kanáli Twitch či na facebooku Fortuna ligy. Turnaj sa uskutoční v nedeľu od 15.00 h, pričom finále je na programe približne o 19.30 h. Exkluzívnym hosťom v štúdiu bude aj Timotej "Cristy“ Starinský, historicky prvý víťaz e-Fortuna ligy, ktorá sa uskutočnila v roku 2021 a Cristy hájil farby MFK Ružomberok.

Pôjde už o 3. ročník turnaja. Víťazom prvého ročníka, ktorý sa uskutočnil pred dvoma rokmi, bol Dalibor Takáč z MFK Ružomberok, víťazom uplynulého ročníka sa stal Sidney Friede z DAC 1904. "Po predchádzajúcich ročníkoch sa sami ľudia, fanúšikovia, dopytovali po ďalšom pokračovaní. Online stream z turnaja vždy sledujú tisícky fanúšikov. Cieľom je ponúknuť fanúšikom i našim futbalistom zábavný formát, myslím, že v tejto dobe je to obzvlášť dôležité,“ uviedol v tlačovej správe Milan Ondruš z Únie ligových klubov.

Podujatie má predovšetkým pobaviť, no cieľom je aj pomôcť. Víťaz turnaja si totiž odnesie prémiu vo výške 1000 eur, ktorú však musí venovať na dobrú vec, a to organizácii, ktorú si sám, resp. spolu s klubom vyberie. Dalibor Takáč tak mohol pomôcť Trojlístku v Ružomberku, Sidney Friede sa zasa rozhodol spolu s materským klubom DAC Dunajská Streda venovať prémiu organizácii Carissimi.

Turnaj je súčasťou ešportového konceptu, s ktorým najvyššia futbalová liga pracuje už druhý rok. Aj tento rok bude e-Fortuna liga hľadať najlepšieho hráča FIFA 22 na Slovensku. Futbalisti budú hrať na konzolách Sony Playstation 4 alebo 5. Každý hráč si vyberie svoj obľúbený svetový tím, za ktorého odohrá celý turnaj. Na úvod sú naplánované základné skupiny. Do vyraďovacích bojov postúpia ďalej len víťazí skupín. Hrá sa v režime „kick-off overal 90“ vždy na jeden víťazný zápas (Overal 90 je herný režim a znamená, že tímy majú rovnakú úroveň - pozn.). V turnaji svieti aj jedno meno hráča, ktorý nemá skúsenosti s Fortuna ligou, Bálint Csóka je člen akadémie DAC Dunajská Streda a bude reprezentovať svoj klub.

Prehľad nominovaných hráčov:

ŠK Slovan Bratislava: David Hrnčár
FC Spartak Trnava: Marek Ujlaky
MFK Ružomberok: Samuel Šefčík
FC DAC 1904 Dunajská Streda: Bálint Csóka (U19)  
FK Senica: Lukáš Kučera
ŠKF Sereď: Roberto Dias
MFK Zemplín Michalovce: Sebastián Gembický
AS Trenčín: Michal Kukučka
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Dominik Sváček
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Martin Kovaľ
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Patrik Blahút