Prihlás sa do druhého ročníka e-Fortuna ligy

2022-03-03 13:51:23

Registrovať sa doň môžu všetci fanúšikovia futbalu vo virtuálnom svete.

Únia ligových klubov v spolupráci s partnermi spúšťa druhý ročník e-Fortuna ligy. Registrovať sa doň môžu všetci fanúšikovia futbalu vo virtuálnom svete.

Po tom, čo ÚLK vlani vstúpila na pole elektronických športov, prináša v roku 2022 pokračovanie úspešnej  e-Fortuna ligy. Do predošlého ročníka sa prihlásilo takmer tisíc slovenských nadšencov hry FIFA na konzolách Sony Playstation.  E-Fortuna liga 2022 hľadá všetkých e-športovcov, e-futbalistov, ktorí majú trvalý pobyt na Slovensku a radi hrajú FIFA 22 na konzolách Sony Playstation 5. E-Fortuna liga 2022 odštartuje prvým kvalifikačným kolom 26. februára a končí veľkým finále v auguste 2022. Do projektu sú zapojené všetky kluby najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.  „Pod hlavičkou každého klubu sa v priebehu nasledujúcich štyroch mesiacov odohrá online kvalifikácia, z ktorej víťaz postupuje na celoslovenské finále, ktoré je na programe v auguste 2022. Kvalifikácie sú na programe každý týždeň od 26.2. vždy v sobotu a prihlásiť sa môže každý e-športovec, ktorý rád hrá hru FIFA 22 na konzole Sony Playstation 5. Hrať sa bude v režime Football Ultimate Team (FUT), a to z dôvodu skvalitnenia a profesionalizácie celého projektu. Je to rozdiel oproti minulému roku, keď sme hrali v režime kick-off. Od minulého týždňa je dostupná aj nová webová stránka www.efortunaliga.sk, kde nájdu ľudia všetky informácie a môžu aj registrovať,“ vysvetľuje za organizátora Milan Ondruš z ÚLK.

ONLINE KVALIFIKÁCIE   

Prvé kvalifikačné kolo (klubu MFK Ružomberok) štartuje 26. februára 2022. Od tohto dátumu sa každú sobotu vždy pod hlavičkou iného fortunaligového klubu uskutoční online kvalifikácia. Celkovo ich je teda v pláne 12. Kvalifikácie budú online a bez živého streamu. Cieľom je nájsť 12 finalistov, ktorí budú reprezentovať svoje kluby v e-športovom prostredí. Každý registrovaný hráč musí mať minimálne 15 rokov (v čase finále, august 2021), musí mať trvalý pobyt na území SR. Celý turnaj sa odohrá v režime FUT. Kluby, ktoré majú svojho oficiálneho e-športového zástupcu, ho môžu nominovať. V takomto prípade však e-športovec musí potvrdiť svoju úlohu favorita víťazstvom v zápase proti víťazovi kvalifikácie. Úspešný z dvojice postúpi do finále.   

PREDSTAVENIE FINALISTOV

V každom fortunaligovom klube predstavíme finalistu e-Fortuna ligy 2022. To znamená, že každý klub bude mať pre najbližšiu sezónu oficiálneho zástupcu v e-športovom prostredí a môže ho reprezentovať aj na iných turnajoch. Pri predstavovaní zažijú finalisti e-Fortuna ligy deň so svojim novým klubom. Stretnú sa s hráčmi, s ktorými si i zatrénujú, absolvujú fotenie, natáčanie rozhovorov a dostanú na pamiatku i dres svojho nového klubu.  „Chceme prepojiť reálny futbal s tým virtuálnym. Tieto dva svety sú vzdialené, no majú veľa spoločného. Zároveň chceme projektom, získanými skúsenosťami a partnerstvami motivovať samotné kluby k vzniku e-športových tímov a v budúcnosti sa pobiť o väčšiu slovenskú stopu u vydavateľa hry FIFA EA Sports,“ pozerá sa do budúcna Ondruš. Všetko o turnaji a registrácie sú dostupné na www.efortunaliga.sk.

FINÁLE      

Každý zapojený klub Fortuna ligy bude mať vo finále svojho zástupcu. Finalista bude reprezentovať klub vo finále, ktoré by malo byť súčasťou veľkého finále Futbalu v meste v Bratislave v auguste 2022 (situácia závisí od aktuálnych epidemiologických podmienok). Finále bude streamované naživo na Twitch kanáli eFortuna_liga a takisto na Facebooku a Youtube Fortuna ligy.