O prvé jarné body v sobotu proti Trenčínu

2022-03-04 17:48:06

Trenčín sme vo Fortuna lige doteraz zdolali šesťkrát.

Našim prvým súperom v nadstavbovej časti o záchranu budú hráči AS Trenčín (začiatok v sobotu o 15.00 hod.). S Trenčínom sa nám v tejto sezóne nedarí. Prehrali sme s ním na jeseň najskôr doma 1:2 a potom aj na štadióne na Sihoti 2:4. Získame prvé víťazstvo, čím by sme zaznamenali prvé jarné body?

S Trenčínom sa v najvyššej súťaži v sobotu stretneme už po devätnástykrát. Šesťkrát sa nám dvojnásobného majstra podarilo zdolať. Dvakrát sa to stalo aj v sezóne 2016/17, v ktorej AS obhajoval slovenský titul. Mimochodom, prvýkrát sa nám to podarilo v sobotu šestnásteho júla 2016, kedy sa datuje aj obnovená premiéra nášho kapitána Igora Žofčáka v našom drese. „Žofi“ svoju premiéru okorenil pri výhre 2:1 aj gólom a skóroval aj pri následnom víťazstve 2:0 v dvanástom kole tejto sezóny.

Ďalšie štyri víťazstvá sme pridali v sezónach 2017/18 (vyhrali sme dokonca vonku po dvoch góloch Martina Koscelníka 2:1), 2018/19 (2:1 a 4:2, touto výhrou sme potvrdili náš postup do nadstavby o titul). Posledná výhra sa datuje do sezóny 2019/20 (výhra 2:1 nás príliš netešila, keďže nechutný faul znamenal stratu Mateja Trusu). S Trenčínom sme ešte trikrát remizovali a sedemkrát prehrali. Dve prehry sme zaknihovali aj v tejto sezóne. Najskôr v treťom kole základnej časti, keď na gól Mateja Trusu rýchlo odpovedal Yem a v poslednej desaťminútovke rozhodol o výhre AS Pirinen. V odvete na trenčianskej umelej tráve nám nevyšiel vstup do zápasu. Po prvom polčase sme prehrávali 1:3 a zápas sme nakoniec prehrali 2:4.

V základnej časti sa tímu AS darilo podobne ako nám striedavo. Družstvo pod vedením trénera Petra Hlinku odštartovalo výborne. V prvých deviatich dueloch prehralo len raz, v druhom kole na Slovane. Okrem nás (2:1) vyhrali Trenčania aj v prvom kole nad Zlatými Moravcami (4:0) a v Žiline (3:1). V ďalších piatich dueloch zaknihovali remízy. Následne na nich ale prišla podobne ako na nás kríza. Vo zvyšných desiatich dueloch jesennej časti vyhral AS iba doma nad nami (4:2) a v dvanástom kole v Zlatých Moravciach (1:0). Nepriaznivá séria stala stoličku trénera Petra Hlinku, ktorého nahradil Juraj Ančič. Ten v jarnej časti získal so svojim tímom päť bodov a ešte neprehral. Najskôr zdolal Pohronie 2:0, potom remizoval v Trnave 0:0 a doma s Liptovským Mikulášom 2:2. Trenčania tak v základnej časti dosiahli 25 bodov, čo je o dva body viac ako my. Týmto rezultátom obsadili ôsme miesto.

Najlepším strelcom družstva je Jakub Kadák, ktorý je s desiatimi gólmi aj najlepším strelcom Fortuna ligy. Kadák má na svojom konte aj päť asistencií, čo je najviac z celého tímu. Okrem neho sa strelecky darí aj ďalšiemu útočníkovi, Nigérijčanovi Philipovi Elayo Azangovi, ktorý strelil šesť gólov a bývalému slovenskému reprezentantovi Erikovi Jendriškovi, ktorý strelil štyri góly. V tíme trénera Ančica pôsobí až pätnásť legionárov a v kádri je aj Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého Pavla, ktorý patril k najslávnejším hokejistom Slovenska.

Výsledky AS v sezóne

Vzájomné zápasy

Káder