Stavili na odchovancov a španielsku cestu

2015-06-01 12:00:00

Už môžu oslavovať! Futbalisti MFK Zemplín Michalovce budú v novom ročníku najvyššej súťaže jediných zástupcom východu.

Medzi elitu sa prebojovali poctivým prístupom, výbornými výkonmi a vďaka skĺbeniu vlastných odchovancov a aj legionárov zo Španielska. Tím má rozpočet „len“ 650-tisíc eur, ale čo je viac zaujímavé, prémie za výhry majú hráči na účtoch už do štyroch dní! Aj preto vo Fortune lige aj spolu so Skalicou vystriedajú vypadávajúcu Banskú Bystricu a aj vyhodené Košice.

„Dopredu sa nepatrí oslavovať, ale postup je prakticky vo vrecku. Horšie ako tretí skončiť nemôžeme, čiže sezóna je naozaj nadmieru úspešná,“ vraví šéf a spolumajiteľ klubu Igor Šoltinský. Tajomstvá ich úspechu vraj tkvejú v 10-ročnej práci. "Našli sme tu rozbitý spartakiádny štadión, chýbala mládež a ostal tu len jeden hráč. Chceli sme sa stať trojkou na východe po Prešove a Košiciach a dnes sme aj tento cieľ prekročili,“ takto naznačil správnu cestu spokojný šéf.

Postupne vybudovali mládež a dnes majú už vyše 10 reprezentantov v kategóriách od 15 do 20 rokov! „Bez pomoci štátu a zväzu sme dali do poriadku aj štadión s kapacitou 5 000 divákov a stabilizovali aj A-mužstvo, v ktorom sme skĺbili spomínaných odchovancov s piatimi Španielmi, ktorí sú väčšinou z tamojšej 3. a 4. ligy a boli lacnejší ako slovenskí hráči! A s nimi počítame aj ďalej, pretože okrem iného štýlu vniesli aj väčšiu profesionalitu. Páči sa to aj divákom, ktorých mávame v priemere až 1 800 na zápas,“ uviedol Šoltinský.

Keď sa k tomu pripočíta aj bývalé trénerské pôsobenie Vlastimila Petrželu, mozaika úspechu je celistvejšia. Zaujímavé je aj vekové zloženie výberu Františka Šturmu, ktoré je v priemere len 20,5 roka! Keďže MFK Zemplín spĺňa podmienky pre účasť medzi najlepšími nielen svojou infraštruktúrou, ale aj ekonomickým zázemím, na východe sa môžu tešiť na mnoho kvalitných duelov a bohatú divácku účasť.

Zdroj: cas.sk