Štyri body mladších dorastencov proti Trnave

2022-03-06 13:14:30

Sedemnástka zvíťazila 2:0, šestnástka remizovala 1:1.

Mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce získali prvé body v tomto kalendárnom roku. V domácich zápasoch 15. kola prvej ligy proti kvalitným celkom trnavského Spartaka dosiahli víťazstvo a remízu. V ideálnom slnečnom počasí najprv družstvo U17 triumfovalo nad Trnavčanmi 2:0, keď oba góly zaznamenalo po zmene strán. Už v prvom polčase mohlo ísť do vedenia, avšak brankár Myroslav Mahurskyi v 15. minúte nepremenil pokutový kop. Po obrátke však iba po troch minútach svojho pobytu na ihrisku otvoril skóre Dávid Petrík a výhru žlto-modrých poistil v 80. minúte Artur Musak. K trom bodom mala nakročené aj "šestnástka" MFK Zemplín, ktorá vďaka presnému zásahu Dominika Michalčíka z 32. minúty dlho viedla, no šesť minút pred koncom sa tímu zo slovenského Ríma podarilo vyrovnať na konečných 1:1.