Ukrajinský hrdina michalovského Zemplína

2022-03-07 21:54:40

Ukrajinský brankár Kožuchar sa výraznou mierou pričinil o prvé jarné víťazstvo MFK Zemplínu.

V jarnej časti najvyššej futbalovej Fortuna ligy sa jednotkou v bráne najvýchodnejšieho účastníka ligy MFK Zemplín Michalovce stal Andrij Kožuchar. Ukrajinský mládežnícky reprezentant má leví podiel na prvých jarných bodoch Zemplínčanov. Pri výhre 1:0 s Trenčínom najskôr v nadstavenom čase prvého polčasu zlikvidoval pokutový kop Ikobu a v samom závere nepustil do siete gólovú strele Letenaya.

V neľahkej situácii, keď jeho krajina čelí tankom a delám, tak Andrij ukázal už v mladom veku obrovskú dávku profesionalizmu. „Tak ako hovoríte, som profesionál a počas zápasu myslím len na futbal,“ rozhovoril sa rodák z Odesy. Ten na Ukrajine má rodičov. „Behom dňa s nimi telefonujem viackrát, aby som vedel, ako sa majú. Samozrejme, že sa o nich bojím,“ pokračuje stále iba 22-ročný Andrij Kožuchar, ktorý si v minulosti zachytal v reprezentácii svojej krajiny do 21 rokov.

Do sobotňajšieho zápasu sa Zemplínčanom nenastupovalo ľahko. Po troch prehrách v jarnej časti sa dostali do situácie, že jednoducho zabodovať museli, inak by výrazne spadli do boja o záchranu. „Vedeli sme, že je to pre nás dôležitý zápas. Možno aj preto sme boli za stavu 1:0 nervóznejší a pustili sme súperov do šancí. Nemyslím si, že som hrdinom zápasu. Zvíťazili sme ako tím. Penalta bola aj o šťastí. Moment v závere zápasu bol ťažký, pretože som loptu uvidel až neskôr. Nakoniec sme všetci radi, že to dopadlo takto a získali sme dôležité tri body, ktoré verím, že nám pomôžu k záchrane,“ zdôraznil druhý Ukrajinec medzi michalovskými troma žrďami. Tým prvým bol Volodymyr Moroz, v súčasnosti tréner brankárov MFK Zemplín. „Bolo veľmi dobré, že tu je. Výrazne mi v lete, kedy som sem prišiel na skúšku, pomohol v adaptácii v klube, ktorá bola rýchlejšia,“ pokračuje brankár, ktorý za Michalovce nateraz odchytal osem ligových stretnutí. Čisté konto si udržal v sobotu prvýkrát...

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza, foto: Róbert Andrejov)