Na horúcu nitriansku pôdu s víťaznými cieľmi

2015-05-30 12:00:00

Pod Zoborom čaká Michalovce ťažké sústo, Erik Streňo sa posnaží skórovať aj dnes.

Postup už majú (takmer) v suchu, teraz chcú zabojovať ešte o to, aby vyhrali celú súťaž. Druholigoví michalovskí futbalisti majú na vedúcu Skalicu opäť len jednobodové manko a dnes podvečer sa predstavia na ihrisku nebezpečnej Nitry, ktorá ich ako jediná v jarnej časti dokázala obrať o body na domácej pôde, keď s ňou iba remizovali 1:1. V Michalovciach bolo vtedy horúco, bude aj teraz pod Zoborom?

Urobia všetko pre úspech

V utorok boli pri Laborci po víťaznom súboji so Sereďou (4:1) menšie oslavy, keďže Zemplínčania si zabezpečili účasť v najvyššej súťaži, hoci tú ešte musí definitívne odklepnúť Prezídium Únie ligových klubov. Včera však už žlto-modrí odcestovali na ďalší zápas do Nitry, kde dnes budú chcieť potvrdiť pozíciu favorita. „Chceme domácim vrátiť remízu z nášho ihriska a vyhrať tam. Našim cieľom je skončiť v tabuľke prví, určite máme nato, aby sme v Nitre zabodovali naplno. Urobíme pre to všetko a verím, že sa to podarí,“ povedal michalovský Erik Streňo, ktorý na margo otázky, čo by v Nitre mohlo na nich čakať, uviedol: „Bude tam horúco, očakávam ťažký zápas, lebo Nitra má veľmi dobré a skúsené mužstvo. My sa však pozeráme na seba, ak tam každý jeden z nás podá zodpovedný výkon od prvej do poslednej minúty, tak budeme úspešní.“

Odvďačil sa gólom

Iba druhýkrát v jarnej časti nastúpil Erik Streňo v základnej jedenástke MFK Zemplín a trénerovi Františkovi Šturmovi sa za dôveru proti Seredi odvďačil jedným gólom a vybojoval aj pokutový kop, pri ktorom bol hosťujúci Tomáš Hanzel vylúčený. „Som rád, že mi tréner dal šancu, hlavne ma teší, že som výkonom nesklamal a skóroval som. Nemusel mi po stretnutí povedať, že mi dal šancu a ja som ju nevyužil,“ vyjadril sa rodák z Vranova nad Topľou, ktorý zaznamenal iba svoj druhý gól v súťaži v tomto ročníku, predtým skóroval ešte začiatkom augusta v Prešove. V utorok nastúpil na hrote, kde takisto dlho nehral, keďže tréneri ho stavali väčšinou na ľavý kraj obrany. „V útoku som si rýchlo zvykol, už po pár minútach. Ešte lepšie sa mi hralo v druhom polčase, keď ku mne pribudol Mišo Hamuľak. Dúfam, že šancu dostanem aj dnes a nejaký gól sa mi podarí dať,“ dodal 24-ročný E. Streňo.

Zdroj: denník Korzár