Pod Tatrami úradoval VAR, Ranko má ďalšiu čiarku

2022-04-09 14:36:48

Penalta bola prekvapením pre všetkých ľudí na štadióne.

Futbal ukázal michalovským hráčom v piatkovej televíznej predohrávke na štadióne NTC Poprad svoju odvrátenú tvár. Hoci Zemplínčania v súboji proti Liptovskému Mikulášu previedli najlepší ofenzívny výkon na súperovom trávniku v prebiehajúcej prvoligovej sezóne, po záverečnom hvizde im ostali oči pre plač. Čo z toho, že na domácu bránu vyslali až osem striel - čo je ich najlepšie číslo spomedzi jarných duelov - keď z množstva šancí vyťažili iba jeden gól, aj to paradoxne z kopačky stopéra Michala Ranka. Pod Tatrami zaknihovali krutú porážku 1:3, ktorá poriadne zabolela.

Žlto-modrí vstúpili do súboja na ich pomery až nezvykle dobre, Liptákov v úvodnej štvrťhodine k ničomu nepustili a vpredu ich bolo plné ihrisko. Mrzieť ich mohla nepremenená tutovka Matúša Marcina z 9. minúty, kedy výborne zasiahol brankár Dominik Sváček. "Spočiatku bolo na oboch tímoch cítiť nervozitu z dôležitosti zápasu. Domácim následne výraznou mierou pomohla penalta, po ktorej sa ešte viac zatvorili do defenzívy. Nám sa už potom ťažko hralo do plnej obrany," skonštatoval pri absencii Igora Žofčáka zastupujúci kapitán michalovskej lode Michal Ranko.

Keď už spomenul penaltu domáceho Tatrana, ktorá bola nariadená v 20. minúte, bez diskusie išlo o zlomový moment piatkového stretnutia. štyri minúty predtým spálil ďalšiu veľkú šancu Takuto Oshima, po ktorej sa "hrnčárovci" hotovali zahrať rohový kop. Rozhodca Michal Smolák však začal komunikovať s VAR-om, vzápätí si išiel aj on sám preveriť sporný moment k obrazovke pri postrannej čiare a po chvíli rozhodol, že Mikulášania budú zahrávať pokutový kop. Za ruku Alfonsa Artabeho, ktorú v 16. minúte nevidel snáď nikto, iba videorozhodca Filip Glova. "Ozaj tú ruku nikto nevidel. Aj my na ihrisku sme si najprv mysleli, že rozhodcovia začali prezerať situáciu, keď zakončoval Takuto. Nešlo nám to do hlavy. Až po chvíli sme sa dozvedeli, že skúmajú nejakú situáciu v našej šestnástke. A keď arbiter ukázal na náš biely bod, asi to bolo prekvapenie pre všetkých ľudí na štadióne," krútil hlavou Ranko.

Aj keď ukrajinský gólman Andriy Kozhukhar famózne zneškodnil už druhú jedenástku v jarnej časti, jej exekútor Tomáš Staš mal obrovské šťastie - lopta sa odrazila rovno na jeho pravačku, ktorou ju s ďalšou veľkou dávkou šťastia upratal do siete. Inkasovaný gól Zemplínčanov na chvíľu vykoľajil, dovtedy totálne bezzubým domácim narástli krídla a v eufórii pridali o desať minút aj druhý šťastný gól, keď nie príliš razantná strela Dragana Andriča skončila na centimeter presne pri pravej žrdi. Michalovce ani tento moment nezlomil a naďalej si hrali svoju hru. Tesne po prestávke sa dočkali zaslúženej odmeny v podobe pekného zakončenia Ranka. "Podarilo sa nám streliť kontaktný gól a priblížiť sa k súperovi, no prišla naša nekoncentrovanosť pri štandardnej situácii, z ktorej sme posadili domácich na koňa. Keď dali tretí gól, ukľudnili sa a pre nás už bolo ťažké na to reagovať. Myslím si, že keby sme vydržali ešte takých päť-desať minút, tak možno by sme aj vyrovnali, a tak by to bolo napínavé až do konca."

"Raňo" patrí k obrancom, ktorým strieľanie gólov nie je cudzie, veď trebárs v predošlom ročníku, keď si obliekal dres druholigovej Skalice, zaznamenal slušných desať presných zásahov. Po príchode k Laborcu mal dlho obrovskú smolu v koncovke, pretože hoci sa vedel dostať do čistej šance, gólovo sa presadiť nedokázal. Až prišiel súťažný zápas s poradovým číslom 27 a pretrhnutie predlhého pôstu. Veľkú radosť z premiérového zásahu vo farbách Michaloviec však nemal. "Tento gól si môžem jedine tak zapísať do osobnej štatistiky a urobiť si tam ďalšiu čiarku. To je všetko. Môj presný zásah nám nestačil ani na zisk čo i len bodu, preto k nemu nemám viac čo povedať," dodal na záver stopér MFK Zemplín.