O cenný bod prišli v nadstavenom čase

2022-05-22 14:38:29

Starší dorastenci o desiatich dlho odolávali favorizovanej Žiline.

Veľmi blízko k bodovému zisku boli v nedeľu starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. Remízu proti Žiline už mali takmer v hrsti, avšak v 93. minúte inkasovali tvrdé gólové "K.O." a napokon prehrali 1:2. V poslednom domácom stretnutí v aktuálnej prvoligovej sezóne Michalovčania favorizovaným "šošonom" bojujúcim o titul v kategórii U19 statočne vzdorovali. Síce dostali rýchly gól a navyše od 27. minúty hrali od vylúčeného Jaroslava Holpa, ale krátko po zmene strán sa im podarilo vyrovnať, keď si vlastný gól strelil Šimon Kukulský. Aj keď mali hostia veľkú územnú prevahu, žlto-modrí ich držali na dištanc, no len do spomínanej tretej minúty nadstaveného času, kedy brankár Valér Žofčák nemal nárok na zakončenie Samuela Javorčeka.

Po záverečnom hvizde ešte domáca trojica v zložení Jakub (lekár) - Ondo Eštok (hlavný usporiadateľ) - Kecskeméty (videotechnik) dodatočne zablahoželala trénerovi družstva Branislavovi Sokolimu k 50. narodeninám, ktorých sa dožil 27. februára, a potešila ho netradičným darčekom - krásnym bielym zajacom...

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Góly: 56. vlastný Š. Kukulský - 12. D. Straka, 90+. Javorček

ČK: 27. Holp (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: V. Žofčák - Loffay, Lichvár, R. Rigo, Holp - Buhaj - Petrík, F. Bodnár (37. N. Matta, 68. Kovalčin), Tancoš (53. Bujňaček), Matis - Z. Záhradník